آغاز طرح زمستانی پلیس از ۲۱ آذر تا ۲۰ اسفندماه

رزمایش طرح ترافیکی انتظامی زمستان ۱۴۰۲ با حضور دستگاه های خدمات رسان و امدادی نظیر پلیس، هلال احمر، اورژانس، راهداری و آتش نشانی در ستاد فرماندهی انتظامی کرمانشاه آغاز شد.

رزمایش طرح ترافیکی انتظامی زمستان ۱۴۰۲ با حضور دستگاه های خدمات رسان و امدادی نظیر پلیس، هلال احمر، اورژانس، راهداری و آتش نشانی در ستاد فرماندهی انتظامی کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، طرح زمستانی پلیس از ۲۱ آذر تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت و ۸۰ تیم از هلال احمر، ۷۶ تیم اورژانس، ۲۵۰ تیم راهداری و ۶۰ تیم امداد خودرو در این طرح حضور خواهند داشت.
تیم های هلال احمر در ۳۹ پایگاه، تیم های اورژانس در ۷۷ پایگاه و تیم های راهداری در ۴۴ راهدارخانه سطح استان در صورت نیاز به شهروندان ارائه خدمت خواهند کرد.
سرهنگ “عبدالحسین زارع ” سرپرست پلیس راه استان در این رزمایش اظهار داشت: قبل از شروع طرح زمستانی به منظور استفاده مؤثر از تمامی امکانات موجود براي مدیریت ترافیک و جلوگیری از انسداد راه های برون شهری استان در شرایط خاص و بازگشایی به موقع آن ها، هماهنگي لازم با دستگاه های امدادی و خدمات رسان به عمل آمده است.
وی ادامه داد: حضور هدفمند تیم های گشتی برای پوشش گردنه های برف گیر، نقاط حادثه خیز، راه های مستعد ایجاد گره های ترافیکی، برخورد با تخلفات رانندگی، كنترل و نظارت بر تجهيزات زمستاني کلیه وسایل نقلیه، جلوگيري از تردد خودروهای داراي نقص فني و فاقد زنجير چرخ از مهم ترین تمهیدات پلیس راه استان در این طرح می باشد.

سرهنگ زارع تصریح کرد: گردنه قلاجه در مسیر جاده اسلام آباد به ایلام ، گردنه بید سرخ در مسیر جاده صحنه به کنگاور و گردنه مله ماس در مسیر جاده بیستون به سنقر به عنوان سه گردنه اصلی استان و گردنه های سرمیل، چهار زبر، دالانی، خسرو آباد، پلنگانه، حسن آباد، نمازگاه و خراجیان به عنوان گردنه های دارای اهمیت تحت پوشش تیم های عملیاتی طرح زمستانی قرار گرفته اند.
سرپرست پلیس راه کرمانشاه اضافه کرد: کارکنان پلیس راه در کنار عوامل راهداری، اورژانس جاده ای، هلال احمر، امداد خودروها به صورت شبانه روزی در گردنه های اصلی و سایر راه ها حضور داشته تا در کمترین زمان ممکن خدمات ترافیکی مورد نیاز را ارائه نمایند.

وی یادآورشد: از هموطنان درخواست می شود قبل از سفر نسبت به اطلاع از وضعیت جاده ها اقدام و در زمان نامساعد بودن شرایط آب و هوایی از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند و در صورت وقوع هر گونه حادثه و مشکل ترافیکی از طریق شماره تماس ۱۱۰ پلیس و ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها موضوع را اعلام تا رسیدگی لازم انجام گیرد.