آغاز عملیات سرمایه گذاری ۳٠٠میلیون یورویی وزارت صمت(ایمیدرو) در کرمانشاه

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از قول سازمان ایمیدرو برای سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی در کرمانشاه در حوزه نیروگاه و تولید خبر داد.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از قول سازمان ایمیدرو برای سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی در کرمانشاه در حوزه نیروگاه و تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، محمد رشیدی روز گذشته (۲۲ آذرماه) در مراسم کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق کرمانشاه، با اشاره به تلاش های انجام شده برای اجرایی شدن این پروژه، اظهارکرد: حدود دو سال پیش تفاهم نامه‌ای با سازمان ایمیدور برای احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی کرمانشاه منعقد شد که البته عملیاتی شدن آن به زمان زیادی نیاز داشت.

وی افزود: در نهایت با دستور وزیر صمت و تلاش های صورت گرفته از سوی مسئولین استانی و کشوری، امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم.

۷

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قراری که با سازمان ایمیدور داشته‌ایم، مقرر شده این سازمان ۳۰۰ میلیون یورو در کرمانشاه در دو حوزه نیروگاهی و تولیدی سرمایه گذاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه حضور سازمان ایمیدرو  در کرمانشاه برکاتی برای این استان به همراه خواهد داشت، عنوان کرد: امروز هم یک رایزنی اولیه را با این سازمان داشتیم تا در بحث تکمیل تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه و استفاده از پساب آن برای مجموعه های صنعتی استان ورود داشته باشد که این امر هم به لحاظ صرفه جویی در مصرف آب و هم زیست محیطی اهمت فراوانی دارد.

وی در ادامه گفت: قطعا حضور  و سرمایه گذاری سازمان های بزرگ صنعتی و تولیدی در استان محرومی مانند کرمانشاه می تواند یک فرصت بزرگ برای استان باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه به احداث پروژه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق در کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود: این پروژه هم در اشغال و هم در ایجاد زیرساخت مورد نیاز کارهای تولیدی و صنعتی به استان کمک می کند و از طرفی می تواند در بحث صادرات هم برای استان تاثیر داشته باشد.

وی همچنین بر لزوم انعکاس فعالیت های صورت گرفته در استان هم  تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری همواره روی اطلاع رسانی دستاوردها تاکید دارند تا باعث امیدواری در مردم شود، چراکه دشمن در تلاش برای ناامید کردن مردم است.