اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در ۳۲ بقعه شاخص کرمانشاه

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۲ بقعه از بقاع متبرکه استان کرمانشاه خبر داد و گفت: طرح‌های آرامش بهاری نوروز ۱۴۰۳ و ضیافت الهی ماه رمضان، در ۳۲ بقعه شاخص استان کرمانشاه اجرایی می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۲ بقعه از بقاع متبرکه استان کرمانشاه خبر داد و گفت: طرح‌های آرامش بهاری نوروز ۱۴۰۳ و ضیافت الهی ماه رمضان، در ۳۲ بقعه شاخص استان کرمانشاه اجرایی می‌شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمين صالحی اظهار کرد: اداره‌کل اوقاف استان در ایام ماه مبارک رمضان که متقارن با ایام نوروز است، دو طرح را در راستای تقویت معارف دینی و برنامه‌ریزی هر چه بهتر برای استفاده مؤمنین و مؤمنات در دستورکار دارد.
وی با اشاره به ویژه برنامه ضیافت الهی که از روز اول ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه آغاز شده، افزود: ۳۲ بقعه استان مجری ویژه برنامه ضیافت الهی و آرامش بهاری خواهد بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های ضیافت الهی گفت: برنامه‌های ضیافت الهی با اعزام مبلغین و حضور روحانیون در بقاع متبرکه و مراکز تبلیغی به اجرا در آمده است.
وی تصریح کرد: ۳۰ مبلغ در این ایام فعالیت تبلیغی خود را آغاز می کنند که ۱۷ مبلغ (۱۵ مبلغ و ۲ مفسر قرآن کریم برای کرسی های تفسیر قرآن از قم) و ۱۳ مبلغ بومی با اعزام به بقاع متبرکه در راستای نشر معارف اهل بیت(ع) و همچنین با محوریت قرآن کریم مباحث خود را برای مردم در راستای جهاد تبیین انتشار می‌دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی اشاره‌ای هم به برگزاری کرسی های تفسیر در استان داشت و تصریح کرد: کرسی تفسیر در شهرستان‌ها با محوریت ائمه مطهر جمعه و در شهر‌های کرمانشاه و سنقر با دعوت مفسرانی از قم برگزار می‌شود.
وی با اشاره به دیگر ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه از جمله جزءخوانی، محافل انس با قرآن کریم، مسابقات فرهنگی و قرآنی و اقامه نمازهای جماعت، افطاری ساده و …ادامه داد: در سالروز وفات حضرت خدیجه ویژه برنامه و نکوهداشتی با عنوان«خدیجه مادر امت» در هفت بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد. مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از تدارک ویژه برنامه خاصی برای میلاد امام حسن مجتبی(ع) سخن گفت و افزود: برای شب‌های احیاء با حضور سخنرانان، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.
وی زمان اجرای اولین مرحله از طرح «قرار دوازدهم» سال ۱۴۰۳ را در روز ۱۲ فروردین‌ماه اعلام کرد و گفت: در این روز بسته‌های معیشتی و نان رایگان در نانوایی های مناطق محروم بین محرومان و نیازمندان توزیع خواهد شد.
ایشان یادآور شد: در سال ۱۴۰۲ نیز دوازدهم هر ماه، طرح «قرار دوازدهم» به‌نام امام عصر(عج) برگزار شد و در قالب آن بیش از ۷.۵ میلیارد تومان بسته‌های معیشتی، بُن کفش، البسه، وسایل گرمایشی و سایر کمک‌ها از محل موقوفات و کمک‌های خیرین بین محرومان توزیع شده است.
وی اضافه کرد: برنامه «اطعام نیازمندان» درماه مبارک رمضان از محل موقوفه حاج محمد تقی‌اصفهانی و موقوفات دیگر استان در مناطق کم‌برخوردار استان کرمانشاه، خانه‌های سالمندان و… اجرا خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی در ادامه اشاره‌ای هم به ویژه برنامه‌های«آرامش بهاری» داشت و اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه در بقاع متبرک استان با برپایی خیمه‌های معرفت در راستای پاسخگویی به سئوالات شرعی، کودک و نوجوان، اهدای جوایز، بازی و سرگرمی، غرفه چند رسانه‌ای، عرضه محصولات فرهنگی و نمایشگاه محصولات صنایع دستی برای ارائه خدمت به مسافران و زائران آغاز به کار خواهد کرد.
وی در بیان برنامه‌های حوزه گردشگری مذهبی به آماده‌سازی و فضاسازی بقاع متبرکه و زائرسراها اشاره کرد و افزود: ویژه برنامه‌ای شاد را در راستای تحویل سال در امامزادگان شاخص(امامزاده احمد (ع) سنقر، امامزاده باقر (ع) بیستون، امامزاده مهدی(ع) هرسین ، امامزاده حسن (ع) اسلام آباد، امامزاده ابراهیم (ع) طاق‌بستان، مسجد و زیارتگاه (چاه) صاحب‌ الزمان(عج)، امامزاده ابراهیم (ع) کنگاور، بقعه احمد بن اسحاق (ره)و …) از اذان صبح تا تحویل سال و پخش بیانیات مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت.