با حضور مدیران صنایع سه استان:

از صنایع دارای نیروگاه خود تأمین در شرکت برق غرب تجلیل شد 

چهار صنعت در استان‌های کرمانشاه و کردستان با ایجاد نیروگاه خود تامین گام مهمی در تولید انرژی پاک و مدیریت مصرف برداشتند.

چهار صنعت در استان‌های کرمانشاه و کردستان با ایجاد نیروگاه خود تامین گام مهمی در تولید انرژی پاک و مدیریت مصرف برداشتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، مراسم تجلیل از صنایع دارای نیروگاه خود تامین با حضور مدیرعامل شرکت برق غرب، مدیرکل صمت و تعدادی از مدیران صنایع سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام  برگزار گردید.

درابتدای این مراسم جعفر الفتی نیا؛ مدیر عامل شرکت برق غرب اظهارداشت: وجود ناترازی در تولید و مصرف برق مقوله ای است که کشور ما چند سالی است که با آن مواجه می باشد.

وی افزود: تفاهم نامه ای بین وزارت خانه های صمت و نیرو درخصوص ایجاد نیروگاه های خود تامین و گسترش آنها در راستای مدیریت مصرف منعقد گردیده است.

الفتی نیا خاطرنشان ساخت: تامین برق واحد‌های صنعتی سه استان برای کمک به ایجاد اشتغال و تولید در اولویت برنامه ها قرار دارد و تمام دغدغه شرکت این است که واحد‌های صنعتی کمترین آسیب را در دوره مدیریت مصرف ببینند.

وی در پایان بیان داشت: هر چه حجم انرژی تولید شده توسط نیروگاه های خود تامین بیشتر باشد، مدیریت مصرف در دوره اوج با سهولت بیشتری همراه خواهد بود.

در ادامه دارابی؛ مدیرکل سازمان صمت استان اظهارداشت: ناترازی انرژی چند سالی است که در کشور وجود دارد.

دارابی افزود: مهمترین مسأله امروز کشور تولید است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی تاکید کرد: در سال جهش تولید باید در دوره مدیریت مصرف کمترین فشار بر صنایع تولیدی وارد شود که موتور محرکه تولید و اشتغال هستند.

در ادامه شهبازیان؛ سرپرست دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات شرکت برق غرب، گزاشی از وضعیت پستها و خطوط انتقال برق شرکت و نیز تصویب نامه هیات وزیران در راستای مدیریت مصرف توسط صنایع ارائه نمود.

در ادامه این مراسم مدیران صنایع سه استان به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در راستای مدیریت مصرف پرداختند و بیان کردند در سال جهش تولید باید تلاش شود فشار کمتری به صنایع وارد گردد.

در این جلسه بیان شد: ایجاد نیروگاه خود تامین نیاز به تسهیلات دارد که این امر نیازمند مساعدت سازمان صمت می باشد.

مدیریت مصرف در بخش خانگی، افزایش ظرفیت تولید برق استان و تجدید نظر در اعلام تصویب نامه ها برای مدیریت مصرف از دیگر مواردی بود که مدیران صنایع بر آن تاکید نمودند.

گفتنی است؛ صنایع پلیمر کردستان با تولید ۳۰ مگاوات، پتروشیمی پلیمر کرمانشاه با ۱۰ مگاوات، صنایع سیمان غرب با ۷/۶ مگاوات و پتروشیمی بیستون با ۳ مگاوات ساعت برق توسط نیروگاه های خود تامین سهم بسزایی در تولید و مدیریت مصرف برق برداشتند و در این مراسم با اهدای لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند.

۹