فرمانده پایگاه هوانیروز کرمانشاه خبر داد:

انجام ۲۰۸ عملیات مردم‌یاری پایگاه هوانیروز کرمانشاه درسال ۱۴۰۲

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه از انجام ۲۰۸ عملیات مردم یاری توسط بالگردهای این پایگاه طی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه از انجام ۲۰۸ عملیات مردم یاری توسط بالگردهای این پایگاه طی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، سرهنگ خلبان برزو فرجی اظهارکرد: خلبانان پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه طی سال گذشته با انجام ۲۰۸ پرواز امدادی توانستند در کمترین زمان ممکن مصدومانی را از استان‌های کرمانشاه و همدان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان‌ها منتقل کنند.

وی افزود: از این تعداد ۹۴ سورتی پرواز برای نجات جان ۱۱۰ نفر در استان کرمانشاه و ۷۲ سورتی پرواز برای نجات جان ۹۸ نفر در استان همدان انجام شده که در مجموع به ۲۰۸ نفر امدادرسانی شده است.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه با اشاره به تفاهم‌نامه این پایگاه با وزارت بهداشت، بیان کرد: بالگردهای اورژانس هوایی پایگاه هوانیروز کرمانشاه وظیفه انتقال مصدومان و بیماران بدحال در مناطق دور افتاده، صعب العبور و… را به مراکز درمانی بر عهده دارد.

فرجی تاکید کرد: اورژانس هوایی این پایگاه مجهز به تیم پزشکی اورژانس، دستگاه کمک تنفسی، دستگاه شوک و احیا و جعبه کمک‌های اولیه است.

وی خاطر نشان کرد: اورژانس هوایی مستقر در استان‌های همدان، لرستان، کردستان و کرمانشاه تحت فرماندهی پایگاه هوانیروز کرمانشاه قرار دارد و در مواقع ضروری بیماران و مصدومین را به مراکز درمانی منتقل می‌کند.