توسط اداره کل استاندارد استان کرمانشاه محقق شد:

بازرسی و نمونه برداری از مراکز تولیدی

مدیرکل استاندارد استان از تحقق بیش از صد درصدی برنامه های بازرسی و نمونه برداری از مراکز تولیدی در کرمانشاه خبر داد.

مدیرکل استاندارد استان از تحقق بیش از صد درصدی برنامه های بازرسی و نمونه برداری از مراکز تولیدی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، دکتر مهدی حسین پور گفت: در سال گذشته ۱۴۴۹ مورد نمونه برداری از مراکز تولیدی استان انجام گرفت که فرآورده های نمونه برداری شده به آزمایشگاه های اداره کل و آزمایشگاه های همکار جهت آزمون مطابق با استانداردهای ملی مربوطه، ارسال شدند.

دکتر حسین پور افزود: بیشترین درصد نمونه برداری از واحدهای تولیدی به ترتیب مربوط به صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع ساختمانی و صنایع شیمیایی می‌باشد که با توجه به تعداد واحدهای تولیدی تحت پوشش در استان، توزیع نمونه برداری انجام شده است.

مدیرکل استاندارد استان اظهارداشت: هم چنین در سال ۱۴۰۲ در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و خدماتی، ۱۳۵۱ مورد بازرسی از واحدهای تحت پوشش استان انجام گردید.

دکتر حسین پور بیان کرد: کارشناسان استاندارد با حضور در واحدهای تولیدی اقدام به بازرسی و نمونه برداری تصادفی از کالاهای تولید شده می کنند و حضور مدیر کنترل کیفیت در تمام مراحل اعم از آماده سازی مواد اولیه، تولید محصول، کنترل کیفیت محصول نهایی، بسته بندی و انبارش از جمله موارد الزامی است که در این بازرسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

گفتنی است بر اساس ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، کارشناسان استاندارد مجاز هستند به محل های تولید، بسته بندی، تمرکز، عرضه و فروش کالاها و يا خدمات مشمول استاندارهای اجباري وارد شوند و به بازرسی و نمونه برداری بپردازند.