برگزاری گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان

گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان، با حضور رئیس سازمان و مدیران روابط عمومی سازمان‌ استان‌ها و شواری مرکزی در سالن همایش شورای مرکزی برگزار شد.

گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان، با حضور رئیس سازمان و مدیران روابط عمومی سازمان‌ استان‌ها و شواری مرکزی در سالن همایش شورای مرکزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، در ابتدای این جلسه، چهار نفر از مدیران روابط عمومی سازمان استان‌ها به بیان دغدغه‌ها و مسائل روابط عمومی سازمان استان‌ها از جمله؛ ساختار و تشکیلات، رویکردهای تخصصی و اداری به روابط عمومی، میزان اهمیت و اثرگذاری راهبردی حوزه ارتباطات نزد دیگر ارکان سازمان پرداختند.

پس از آن مدیر روابط عمومی و امور روابط بین‌الملل شورای مرکزی با بیان مطالبی در مورد گذر از روابط عمومی کلاسیک به روابط عمومی مدرن و پویا با تاکید بر موضوعاتی چون: تفکر استراتژیک و عملکرد خلاقانه، بهره‌برداری ازتمامی امکانات و ظرفیت‌ها شبکه‌های اجتماعی و همچنین فناوری روز دنیا، افزود: رویکرد به روابط‌عمومی در مواجه با مخاطب هدف و جامعه؛ باید پویا، خلاق، نوآور و متعهد به ایجاد روابط معنادار تعریف شود و حرکت در این مسیر نیاز به اراده‌ی جمعی تمام فعالان حوزه روابط‌عمومی سازمان نظام مهندسی دارد.

در ادامه این نشست، دکتر حمزه شکیب رئیس سازمان نظام‌مهندسی با تاکید بر جایگاه پر اهمیت و استراتژیک روابط عمومی در سازمان، گفت: شما عضو بزرگ‌ترین سازمان غیر دولتی با بیش از ۶۰۰ هزار عضو هستید. پیوند میان اعضای سازمان، سازندگان و فعالان ساخت و ساز ساختمان، بهره‌برداران و دستگاه‌های حاکمیتی از جمله وظایف خطیر روابط عمومی سازمان به شمار می‌آید، و این ارتباط و پیوند باید با خلاقیت و برنامه‌ریزی مدون ایجاد شود.

وی افزود: با توجه با این‌که نیاز به انسجام و وحدت‌رویه در مسائل اطلاع‌رسانی و ارتباطات از پیش‌نیازهای موفقیت در مأموریت‌های محوله به روابط عمومی سازمان است، و این موضوع با توجه به گستردگی و پیچیدگی‌های اداری و مالی سازمان شاید کمی دشوار به‌نظر برسد، اما با همت و اراده جمعی این امر دست یافتنی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر تولید محتوا برای گستره اجتماعی فراتر از اعضای سازمان، اضافه کرد: باید سعی شود که خدمات مهندسی به بهترین نحو معرفی و به جامعه شناسانده شود و همچنین در راستای رونق ساخت و ساز بر اساس مقررات ساختمان، محتواهای تولیدی سازمان نظام مهندسی ساختمان باید پیشگام و فعال باشد.

گفتی‌است «گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان» ۲۹ و ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ در محل شورای مرکزی با برنامه‌های از قبیل کارگاه‌های آموزشی کاربردی و جلسات هم‌اندیشی و انتقال تجربه برگزار می‌شود.