بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در کرمانشاه کشف شد/ دستگیری ۷۷۶ قاچاقچی سوخت در استان

فرمانده انتظامی استان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه و با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس، بالغ بر یک میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهاورد آنلاین، سردار “مهدی حاجیان” اظهارداشت: پلیس با جدیت و بدون هیچ گذشتی با قاچاقچیان برخورد و اجازه نخواهد داد عده ای برای منافع شخصی و سودجویی اموال کشور را تاراج کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه هایی که پلیس در دستور کار قرار داد برخورد با پدیده قاچاق سوخت است و همکاران ما با اجرای طرحی ۴۸ ساعته در شهرستان قصرشیرین با همراهی اعضای شورای تامین، دستاوردهای خوبی حاصل شد.

سردار حاجیان با بیان اینکه در این طرح بالغ بر ۹۰ هزار لیتر انواع سوخت قاچاق کشف شد، گفت: ۵۴ تانکر که برخی از آن ها تا ۲۰ هزار لیتر گنجایش داشتند به همراه ۲۵۰ گالن ۲۰ لیتری هم کشف و ۱۵ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه همچنین از دستگیری ۱۱ سرشاخه اصلی قاچاق سوخت خبر داد و گفت: ۴۷ نفر دیگر هم از افراد قاچاقچی و خریداران و فروشندگان فراورده های نفتی قاچاق دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی در ادامه اشاره ای به کشفیات سوخت قاچاق از ابتدای سال تا پایان مهرماه نیز داشت و گفت: در این مدت بیش از یک میلیون لیتر انواع سوخت کشف و یک هزار و ۱۹۳ دستگاه وسیله نقلیه که برای قاچاق از آن ها استفاده می شد، توقیف شد.

سردار حاجیان با بیان اینکه در ۷ ماه سپری شده از سال نیز ۷۷۶ نفر از قاچاقچیان و عوامل موثر در قاچاق سوخت دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده اند، خاطرنشان کرد: برخورد با پدیده قاچاق سوخت و قاچاقچیان این حوزه با جدیت از سوی پلیس کرمانشاه ادامه پیدا خواهد کرد.

رشد ۱۴ درصدی سرقت های کرمانشاه به یک درصد رسیده است/دستگیری ۴۵۰۰ خرده فروش مواد مخدر و بیش از ۲۲۰۰ معتاد متجاهر

عالیترین مقام انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از این گفت و گو به اهتمام پلیس برای مقابله با آسیب های اجتماعی و پاسخ به مطالبات مردم اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح های متعدد مقابله ای و پیشگیرانه توانستیم رشد ۱۴ درصدی سرقت ها در ابتدای سال را متوقف و آن را تا نیمه آبان امسال به یک درصد برسانیم.

وی گفت: تلاش می کنیم با ادامه همین روند و کنترل مجرمان و سارقان حرفه ای، سیر نزولی سرقت ها در استان تداوم یافته و مردم بیش از گذشته امنیت را احساس کنند.

سردار حاجیان همچنین از دستگیری ۴۵۰۰ خرده فروش مواد مخدر و جمع آوری ۲ هزار و ۲۷۰ معتاد متجاهر از سطح شهرها و روستاهای استان خبر داد و گفت: با دستگیری و جمع آوری این افراد قطعا هم میزان ابتلای جوانان به اعتیاد و هم سرقت های خرد کاهش پیدا خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، ملاک ارزیابی عملکرد پلیس و موفقیت آن ها را رضایت مردم دانست و گفت: اگر این رضایت از سوی شهروندان وجود داشت به این معناست که پلیس وظایف خود را به خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه به مردم کرمانشاه قول داده ایم آرامش خود را فدای امنیت و آسایش مردم کنیم، گفت: تا پای جان برای امنیت، رفاه و آرامش مردم تلاش کرده و اجازه نمی دهیم عده ای هنجارشکن به هر نیت و انگیزه ای خدشه ای در امنیت و آرامش شهروندان ایجاد کنند.

سردار حاجیان در پایان با اشاره به آغاز طرح امنیت محله محور در برخی شهرستان های استان، گفت: این طرح به زودی در کل استان اجرایی و انتظار می رود عموم مردم شریف کرمانشاه ماموران پلیس را در اجرای این طرح امنیت آفرین یاری کنند.