بیش از ۱۰۰ تیم پلیس در طرح زمستانی حضور دارند/ لزوم همکاری رانندگان و مردم با دستگاه های امدادی

فرمانده انتظامی استان با اشاره به آغاز رزمایش طرح ترافیکی - انتظامی زمستان ۱۴۰۲ کرمانشاه گفت: در این طرح بیش از ۱۰۰ تیم پلیس آماده خدمات رسانی به عموم شهروندان و هموطنان می باشند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به آغاز رزمایش طرح ترافیکی – انتظامی زمستان ۱۴۰۲ کرمانشاه گفت: در این طرح بیش از ۱۰۰ تیم پلیس آماده خدمات رسانی به عموم شهروندان و هموطنان می باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاورد آنلاین، سردار “مهدی حاجیان” در رزمایش طرح ترافیکی – انتظامی کرمانشاه که در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: این رزمایش یک طرح بزرگ خدمتگزاری محسوب می شود که تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در این رزمایش علاوه بر پلیس، دستگاه های امدادی نظیر هلال احمر، شهرداری، اورژانس، راهداری و حمل و نقل جاده ای، آتش نشانی و… به صورت شبانه روزی در محورهای استان حضور خواهند داشت و به ارائه خدمت می پردازند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طول راه های برون شهری و روستایی کرمانشاه به بیش از ۸ هزار کیلومتر می رسد، افزود: در استان ۸ گردنه برف گیر وجود دارد که در طول فصل سرما و بارش نزولات آسمانی ممکن است مشکلاتی برای رانندگان ایجاد کنند که البته آمادگی لازم برای امداد رسانی به خودروها و افراد وجود دارد.
سردار حاجیان با اشاره به حضور بیش از ۱۰۰ تیم پلیس در محورهای مواصلاتی استان گفت: در مجموع بیش از ۱۳۰۰ نفر از نیروهای پلیس، راهداری، آتش نشانی، شهرداری و … در طول اجرای طرح زمستانی آماده خدمات رسانی به مردم خواهند بود.
وی یکی از مهمترین اهداف اجرای طرح زمستانی را ایجاد آمادگی و هم افزایی بین دستگاه های خدمات رسان به منظور ارائه خدمات لازم به مردم برشمرد و گفت: از سوی دیگر با شناسایی نقاط حادثه خیز و آشکار سازی آن ها تلاش شده تا سوانح جاده ای به حداقل خود برسد، هرچند اصلاح این نقاط به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
رئیس پلیس استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز را از مهمترین عوامل سوانح رانندگی برشمرد و گفت: از شهروندان تقاضا می شود با رعایت مقررات رانندگی زمینه های بروز سوانح را از بین ببرند.
سردار حاجیان همچنین از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی هم خواست با توجه به مسئولیت سنگینی که دارند خصوصا در طول زمستان کاملا نسبت به رعایت قوانین و مقررات رانندگی اهتمام لازم را داشته باشند تا خدای نکرده شاهد حوادث تلخ ترافیکی نباشیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد زمستان امسال کم حادثه ترین زمستان از لحاظ سوانح و حوادث باشد و مردم و رانندگان همکاری لازم را با پلیس و دیگر دستگاه های امدادی در طرح زمستانی داشته باشند.