جزئیات رایگان شدن قبوض گاز اعلام شد/ بیش از ۷۰ درصد مشترکان استان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه بیش از ۶۹۵ هزار مشترک گاز دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه بیش از ۶۹۵ هزار مشترک گاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، ناصر حسینی اظهارداشت:‌ در فصل زمستان کم‌مصرف‌ها شامل طرح تشویقی می‌شوند و پرمصرف‌ها گازبهای آن‌ها با ۵۰ درصد افزایش محاسبه می‌شود.
حسینی با بیان اینکه اکثر مشترکین استفاده بهینه از این انرژی تجدیدناپذیر دارند، گفت: بیش از ۷۰ درصد مشترکان در سطح استان کرمانشاه الگوی مصرف را رعایت و گاز مورد نیاز خود را در چهار پلکان اول جدول الگوی مصرف تأمین می‌کنند.
وی تصریح کرد: مشترکانی که گاز را بهینه مصرف می‌کنند دو طرح تشویقی جایزه نقدی و رایگان شدن گاز‌بها شامل آن‌ها می‌شود.
وی تصریح کرد: مشترکانی که گاز مورد نیاز خود را در مقایسه با سال گذشته بین ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش دهند علاوه بر کاهش هزینه گازبها مصرفی مشمول دریافت پاداش نقدی هم خواهند شد؛ این پاداش تا سقف ۴۸۰ هزار تومان است.
حسینی افزود: طرح بعدی برای مشترکانی است که گاز مورد نیاز خود را در سه پلکان الگوی مصرف تأمین می‌کنند که علاوه بر پاداش، هزینه گازبها آن‌ها رایگان خواهد بود.
مدیرعامل شرکت گاز استان در پایان گفت: مشترکان پرمصرف استان خیلی از ادارت، بانک‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها هستند که دستورالعمل صادره شده در این خصوص را رعایت نمی‌کنند که مطابق بخشنامه باید دمای آسایش آن ۱۸ درجه باشد که گاها تا ۲۷ درجه هم بالا می‌برند.