رئیس دانشگاه رازی در جلسه شورای ورزش:

دانشجویان ورزشکار سنگ تمام گذاشتند/طلایی‌ترین سال ورزش دانشگاه با ۵۰ مدال طلا

رئیس دانشگاه رازی از کسب ۵۰ مدال طلا توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد وگفت: امسال را باید سال طلایی ورزش دانشگاه رازی ببینیم.

رئیس دانشگاه رازی از کسب ۵۰ مدال طلا توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد وگفت: امسال را باید سال طلایی ورزش دانشگاه رازی ببینیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش دانشگاه رازی امروز با دستورکار ارائه گزارش کلی از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های پیش روی مدیریت تربیت بدنی، به ریاست دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه و با حضور اعضا، در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.
در این جلسه، دکتر محمدنبی؛ احمدی رئیس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از موفقیت‌های ارزشمند کسب شده در حوزه ورزش و با قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه تربیت بدنی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه، در سخنانی، اظهار داشت: امسال را باید سال طلایی ورزش دانشگاه رازی ببینیم چراکه ورزشکاران ما به ویژه دانشجویان عزیز در رشته‌های مختلف با کسب افتخارات بسیار ارزشمند سنگ‌تمام گذاشتند که در تاریخ دانشگاه کم سابقه بوده است.
وی از کسب ۵۰ مدال طلا در رشته‌های مختلف از قبیل تیراندازی، بدمینتون، دو و میدانی، ووشو، تکواندو، شنا، والیبال و هندبال توسط دانشجویان دانشگاه رازی در مسابقات منطقه ۵ ورزش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزرش عالی خبر داد و افزود: دانشگاه رازی با اختلاف بسیار زیاد صاحب مدال‌های طلای رقابت‌های ورزشی منطقه ۵ شده و پرچمدار کسب بیشترین مدال طلا در رشته‌های مختلف در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های منطقه شده است.
دکتر احمدی عزم و تلاش دانشجویان و همچنین اعضای هیأت علمی و یاوران علمی، مربیان و دست‌اندرکاران مسابقات ورزشی را شایسته قدردانی دانست و خواستار انعکاس گسترده افتخارآفرینی و مدال‌آوری دانشجویان دانشگاه رازی شد.
وی در تشریح دیگر افتخارآفرینی‌های دانشجویان دانشگاه در مسابقات ورزشی افزود: امسال ۸ تیم ورزشی دانشگاه رازی در رشته‌های والیبال(دو تیم دختران و پسران)، بدمینتون، تکواندو، بسکتبال، شنا، هندبال و کشتی آزاد، مقام اول رقابت‌های منطقه ۵ را از نظر رتبه اول تیمی کسب کردند که مایه بسی افتخار برای جامعه دانشگاهی است.
رئیس دانشگاه، راهیابی ۴ نفر از اعضای تیم فوتسال دانشجویان دختر به اردوی تیم ملّی فوتسال دانشجویان کشور و کسب چندین سهمیه شرکت در المپیاد ورزش دانشگاه‌های کشور را از دیگر موفقیت‌های دانشجویان ورزشکار دانشگاه رازی در سال جاری برشمرد.
دکتر احمدی از تلاش‌های جامعه ورزشی دانشگاه در کسب افتخارات ارزشمند قدردانی کرد و با آرزوی موفقیت برای همه این عزیزان، ابراز امیدواری کرد که با لطف و فضل خداوند متعال و تلاش و کوشش هرچه بیشتر، شاهد درخشش تیم‌های ورزشی دانشجویان دانشگاه رازی در عرصه‌های بین‌المللی و ملّی باشیم.
رئیس دانشگاه خواستار پیگیری جدّی دست اندرکاران حوزه تربیت بدنی و ورزش دانشگاه برای تشکیل تیم بسکتبال پسران شد و افزود: خوشبخانه تیم بسکتبال دانشجویان دختر فعالیت خوبی دارد و افتخارآفرین بوده است و امیدواریم با تشکیل تیم بسکتبال پسران نیز شاهد شکوفایی استعداد و درخشش هر چه بیشتر بلندقامتان بسکتبالیست دانشگاه باشیم.
در این جلسه، دکتر عباسیان مدیر تربیت بدنی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه به ارائه گزارش کلّی از فعالیت‌های صورت گرفته از فروردین تا آذر ماه ۱۴۰۲ پرداخت و اظهار داشت: در این مدت، افتخارات ارزشمندی از سوی ورزشکاران دانشگاه رازی با کسب مقام‌های قهرمانی در رشته‌های مختلف در سطوح کشوری، المپیاد ورزش‌های همگانی، المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر و منطقه‌ای رقم خورده است.
وی برگزاری مسابقات و جشنواره‌های ورزشی درون دانشگاهی، برنامه‌ریزی و برگزاری تمرینات آماده‌سازی تیم‌ها جهت کسب سهمیه المپیاد قهرمانی و المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور را از عمده برنامه‌های پیش روی مدیریت تربیت بدنی عنوان کرد و افزود: برگزاری مسابقات و جشنواره‌های ورزشی درون دانشگاهی، اعزام به مسابقات منطقه ۵ ورزش کشور و میزبانی مسابقات ورزشی دانشجویان در رشته‌های تنیس روی میز، کاراته، تیراندازی و اعزام کارکنان و اعضای هیأت علمی به مسابقات استانی در رشته‌های فوتبال، والیبال، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، شنا و داژبال از دیگر برنامه‌ها است.
دکتر عباسیان ضمن قدردانی از حمایت‌های رئیس دانشگاه در حوزه ورزش، کسب عناوین پرافتخار ورزشی در رده‌های قهرمانی ملّی، منطقه‌ای و استانی از سوی جامعه دانشگاهی به ویژه دانشجویان را شایسته قدردانی دانست و ابراز امیدواری کرد که ورزش دانشگاه همواره در مسیر پویایی و قهرمانی قرار گیرد و شاهد مدال‌آوری ورزشکاران و افتخارآفرینی در رده‌های ملّی و فراملی باشیم.

دکتر عباسیان اشاره‌ای به وضعیت زیرساخت‌های ورزشی، تجهیزات و امکانات ورزشی در دانشگاه داشت و خواستار اختصاص بودجه مناسب برای این مهم شد.
در این نشست که دکتر گوهر، معاون دانشجویی دانشگاه و دکتر عیدی رئیس دانشکده علوم ورزشی نیز حضور داشتند، حاضرین به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود در راستای تعالی و درخشش هرچه بیشتر جامعه ورزش دانشگاه پرداختند.
همچنین مقرر شد که افتخارآفرینی قهرمانان ورزشی دانشگاه در سالجاری، به صورت قاب‌های تصویری در تالار افتخارات و موزه دانشکده علوم ورزشی دانشگاه معرفی گردد.