رئیس کل دادگستری کرمانشاه:

داوطلبان انتخابات مجلس وعده‌های خارج از اختیاراتشان ندهند

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از کاندیداهای انتخابات مجلس خواست تا وعده‌هایی که به مردم می‌دهند، خارج از حیطه اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از کاندیداهای انتخابات مجلس خواست تا وعده‌هایی که به مردم می‌دهند، خارج از حیطه اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین به نقل از ایسنا، شهرام کرمی امروز (هشتم بهمن‌ماه) در همایش پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که با حضور جمعی از کاندیداهای استان برگزار شد، با اشاره به نقش مردم در اداره کشور، اظهار کرد: در طول چهل و پنج سال گذشته نزدیک به ۴۰ انتخابات را در کشور برگزار کرده ایم که همگی در فضایی سالم و رقابتی و با حضور حداکثری مردم برگزار شده است.
وی افزود: امروز هم درحالی انتخاباتی دیگر را در پیش داریم که دشمنان تلاش دارند مردم را نسبت به فضای انتخابات و شرکت در آن دلسرد کنند.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند، رویکرد مهم و اصلی ما باید حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشد، چراکه مردم با مشارکت بالای خود در انتخابات به دشمنان اعلام می کنند که پشتیبان نظام هستند و این موضوع در عرصه ملی و بین المللی هم برای کشور مهم خواهد بود.
وی ادامه داد:  دشمن هجمه‌هایش در فضای مجازی و حقیقی را به شدت فعال کرده و حتی با در اختیار گرفتن برخی شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کند با افکار مردم بازی کرده، آنها را دلسرد و نسبت به انتخابات بدبین و حضورشان را کمرنگ کند.
کرمی تاکید کرد: علیرغم همه توطئه‌های دشمن، مردم کشورمان به لطف الهی و آگاهی و بصیرت خود به مانند گذشته که پای نظام بوده‌اند، مجاهدت کرده و رنج های تحریم را برای عزت و شرافت نظامشان  به جان خریده اند و امروز هم پای کار هستند و پرچم پر افتخار کشورمان را بالا خواهند برد.
وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به کاندیداهای حاضر در این نشست، اظهار کرد: اکنون که وارد فضای انتخاباتی شده اید، ضروری است قوانین و مقررات مربوط به آن را مطالعه کنید تا با آگاهی وارد عرصه انتخابات شوید.
رئیس‌کل دادگستری استان اضافه کرد: هرچه به فضای انتخابات نزدیک‌تر می شویم، فضای رقابت احساسی‌تر می شود که هرچند لازمه انتخابات است، اما این احساسی شدن ممکن است به پاشنه آشیل انتخابات هم تبدیل شده و برخی از کاندیداها متاثر از این فضا رفتارهایی فراتر از قانون، اخلاق و تقوا داشته باشند و صحبت هایی را بر علیه دیگر کاندیداها مطرح کنند.
وی متذکر شد: این موضوع مضرترین و بدترین کارها در ایام نزدیک به انتخابات خواهد بود که می تواند مردم را نسبت به آن بدبین کند. اگر کاندیدایی برای اینکه آراء خود را در انتخابات بالا ببرد به دیگر کاندیداها تهمت بزند و یا آنها را تخریب کند، این مسئله اثر معکوس خواهد داشت و ضربه آن به خود کاندیدا خواهد رسید. ضمن اینکه این کار به نظام هم ضربه خواهد زد.
وی به رفتارهای احساسی طرفداران برخی کاندیداها هم اشاره کرد و گفت: از همه کاندیداها می خواهیم عملکرد طرفداران خود را کنترل کنند تا رفتارها و صحبت هایی به دور از اخلاق نداشته باشند و فضایی مسموم را در انتخابات ایجاد نکنند.
رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر اینکه کاندیداها نباید در مسیر معرفی خود غلو کنند، گفت: مجلس شورای اسلامی شانیت قانونگذاری و ریل گذاری را در کشور دارد و کار اجرایی وظیفه مجلس نیست، اگر امروز هم برخی نمایندگان کار اجرایی و یا دخالت هایی در آن می کنند، اشتباه و خلاف منویات مقام معظم رهبری است، بنابراین انتظار می رود کاندیداها در حدود اختیارات خود به مردم وعده بدهند تا مردم هم به آنها اعتماد پیدا کنند.
وی همچنین با توصیه کاندیداها به پرهیز از تبلیغات زودهنگام، افزود: تبلیغات کاندیداها تا زمان شروع رسمی آن و در روز انتخابات ممنوع است و فعالیت های آنها را در این زمینه رصد می کنیم.
کرمی با تاکید بر اینکه کاندیداها در آستانه انتخابات از تحریک طرفداران خود پرهیز کنند، گفت: از همه کاندیداها می خواهیم که در این ایام صحبت هایی نکنند که جوانان را تحریک کرده و آرامش و نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی حتی یک صحبت غیرمستقیم یک کاندیدا هم می تواند روی یک جوان اثر بگذارد، لذا اگر کاندیداها چنین موضوعی را دیدند، تلاش کنند آن را کنترل کنند تا نه فضای انتخاباتی و نه اسم شهر کرمانشاه خراب نشود.