دعوت مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه از هم استانی های عزیز به منظور رعایت مدیریت مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: از هم استانی های عزیز تقاضا می‌کنیم به منظور رعایت مدیریت مصرف برق در ایام پیک بار تا حد امکان الگوهای مدیریت مصرف را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: از هم استانی های عزیز تقاضا می کنیم به منظور رعایت مدیریت مصرف برق در ایام پیک بار تا حد امکان الگوهای مدیریت مصرف را رعایت کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین؛ مهندس محمد مرادی در گفتگویی با شبکه استانی زاگرس اظهار داشت: در حال حاضر از پیک بار سال گذشته عبور نمودیم و در حوزه مصرف رکورد سال گذشته شکسته شد که این افزایش مصرف باید رعایت الگوهای مصرف را به دنبال داشته باشد.
وی گفت: مهمترین عاملی که باعث افزایش بار کنونی برق و رشد مصرف ۱۵ درصدی آن شده بار سرمایشی می باشد که در این راستا استفاده از کولرهای گازی با توجه به مصرف بالای آن اصلا توصیه نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: استفاده از کولرهای گازی علاوه بر مصرف بالای برق باعث صدور قبوض نجومی و بالاتر از دو میلیون تومان برای مشترکان می شود که لزوم استفاده از کولرهای آبی با نصب سایه بان را می رساند.
وی افزود: در حال حاضر حدود نیمی از مصرف برق استان در بخش سرمایش و وسایل پر مصرف استفاده می شود که این افزایش به پیک بار مصرف فشار وارد می کند که در این راستا باید با کاهش و مدیریت مصرف باعث کاهش فشار به شبکه و در نتیجه آن عدم قطعی برق بخش خانگی شویم.
مرادی در رابطه با ساعت اوج مصرف نیز گفت: ساعت اوج مصرف از ۱۲ تا ۱۸ و همچنین از ساعت ۲۰ تا ۲۳  می باشد که به هم استانیهای عزیز توصیه می شود در این ساعات حداکثر رعایت را در مصرف برق داشته باشند.
وی گفت: در سال جاری پاداش های خوبی برای همشهریان و هم استانی های عزیز در نظر گرفتیم به طوری که هر مشترکی که یک کیلووات ساعت کاهش نسبت به سال ۱۴۰۰ داشته باشد تا ۲ هزار تومان یعنی بیست برابر قیمت تامین برق پرداخت می شود.
وی در پایان در رابطه با پویش با انرژی نیز گفت: امیدواریم تمامی مشترکین عزیز از طریق پیامک های ارسالی از این پویش استفاده کنند و امتیازات خود را افزایش داده و جوایز ارزنده ای از جمله خودرو و لوازم خانگی دریافت کنند

#همه_با_هم_همیار_برق