فرماندار کرمانشاه:

شهرک ضايعاتی ها در کرمانشاه تاسیس می‌شود/ تضرر شهرداری از فعالیت غیرمجاز ضايعات فروشی‌ها

فرماندار کرمانشاه از تاسیس شهرک ضايعاتی ها در این شهرستان خبرداد و گفت: شهرداری از فعالیت غیرمجاز ضايعات فروشی‌ها و سرقت اموال عمومی توسط آنان متضرر شده است.

فرماندار کرمانشاه از تاسیس شهرک ضايعاتی ها در این شهرستان خبر داد  و گفت: شهرداری از فعالیت غیرمجاز ضايعات فروشی‌ها و سرقت اموال عمومی توسط آنان متضرر شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، محمدرضا آمویی در جلسه ساماندهی مکان ضايعات فروشی‌های سطح شهرستان که در سالن جلسات شهید باهنر فرمانداری کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولان ادارات ذیربط برگزار شد، اظهار داشت: سال قبل نیز مصوباتی درخصوص ساماندهی این صنف در مناطق هشت‌گانه برگزار شد، تا ضایعات فروشی‌های غیرمجاز جمع‌آوری شوند،لذا کلید این طرح در محله آقاجان زده شد، که بازتاب خوبی داشت.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه با کمک و اقدام شهرداری، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر ادارات مربوطه باید برنامه‌ریزی کنیم زمینی برای تخصیص شهرک ضایعاتی ها تعریف و مجوز آن سريعتر اخذ بشود، تا روند جانمایی و ساماندهی این صنف به‌موقع اجرا شود، گفت: بایست علاوه بر مقابله با فعالیت غیرمجاز در این راستا پیگیری لازم از سوی اداره صمت برای صدور قانون مند پروانه کسب افراد واجدالشرایط در دستور کار باشد و همچنین با برنامه مدون برای پلمب اماکن غیرمجاز پیش برویم و مجوزدارها را به شهرک جدید ضايعات فروشی‌ها منتقل کنیم.

وی به لزوم اختصاص بیش از ۳۰ هکتار زمین برای ساخت این شهرک و انتقال مجموع صنف ضايعاتی در آن‌جا اشاره و تاکید کرد: زمینی که سال ۹۸ برای این امر تعریف شده تا اواسط ۱۴۰۱ تمدید شد اما با توجه به اینکه در محدود طرح تفصیلی جدید شهر برخوردیم، که باید مکان جدیدی پیش بینی شود، از طرفی زیرساخت‌ها و تامین بحث آب، برق و فاضلاب شهرک نیز اولویت دارد.

آمویی با تاکید بر اینکه فاز دوم عملیات جمع‌آوری ضايعاتی ها طی ماه جاری آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: شهرداری در این حوزه متضرر شده و درآمدی که می‌بايد از محل این فعالیت‌ها و جمع‌آوری ضايعات عاید مجموعه شهرداری شود، توسط افراد غیرمجاز این صنف دریافت می‌شود، که این مهم جای تامل و اقدام قاطع دارد.

فرماندار کرمانشاه عنوان کرد: طرح انضباط اجتماعی با حضور دستگاه قضایی، شهرداری، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط، در دستور کار قرار گرفته تا شاهد وضعیت بهتری در حوزه سیما و منظر شهری باشیم.

این مقام مسئول گفت: روند اجرای طرح ساماندهی ضايعاتی ها را امسال با قدرت انجام خواهیم داد، نوع کاربری منازل و مغازه‌های این محلات تجمع ضايعات فروشی‌ها باید تعریف و بررسی شود، همچین وضعیت پراکندگى آنان در شهر ساماندهی بشود و از فعالیت غیرمجاز به صورت تذکر اولیه و اقدام به پلمب در مراحل بعد تشکیل پرونده در دستور کار قرار بگيرد، نظارت مستمر نیز الزامی می‌باشد.

نادر نوروزی نیز در این جلسه بیان کرد: موضوع زمین جدید برای احداث شهرک ضايعاتی از سوی منابع طبیعی مشخص شود و پس از تقسیم‌بندی صنف دارای مجوز به این شهرک منتقل بشوند و برای آن‌هایی که مجوز ندارند نیز باید پرونده قضایی تشکیل شود.

لزوم تشکیل پرونده قضایی برای ضايعات فروشی‌های غیرمجاز در کرمانشاه

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه فک پلمب، خرید اموال مسروقه در حوزه ضايعات فروشی‌ها جرم است و باید با پرونده قضایی برای آنان تشکیل شود، گفت: صرفا انجام پلمب از اقدامات غیرقانونی آنان جلوگیری نمی‌کند و نیاز به تمهیدات جدی است.