دادستان کرمانشاه:

طرفداران نامزدها پس از انتخابات از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند

دادستان کرمانشاه در ستاد انتخابات استان گفت: طرفداران نامزدها پس از انتخابات از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

دادستان کرمانشاه در ستاد انتخابات استان گفت:طرفداران نامزدها پس از انتخابات از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین؛ “حمیدرضا کریمی” دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با حضور در ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش بر اساس قانون باید ظرف مدت ۵۰ روز نسبت به انتخاب رئیس جمهور اقدام‌ می‌شد، که در این زمینه ظرف مدت چهل روز این انتخابات شکل گرفت.

وی افزود: بر‌‌اساس وظایف قانونی دستگاه قضا ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتی و شعبه ویژه در دادسرا و محاکم‌ تجدید‌نظر استان تشکیل شد و فضای واقعی و فضای مجازی توسط ضابطین رصد شد.

به گفته دادستان کرمانشاه در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در حال انجام است تاکنون‌ حتی، یک مورد تخلف در فضای واقعی اعلام نشده است ولی تخلفاتی که در فضای مجازی شکل گرفته که پلیس فتا با آنان برخورد کرده و تعهداتی نیز در این زمینه گرفته شده است.

کریمی در ادامه از طرفداران کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخواست کرد: در صورت انتخاب هر یک از نامزدها،طرفداران آنها احترام افراد را نگه‌ دارند و از رفتارهای هیجانی پرهیز نمایند تا فضای آرامی را در استان رقم بخورد.

وی خاطرنشان کرد:چنانچه انتخابات به دور دوم کشیده شود بر اساس قانون، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری جمعه هفته آینده در کشور برگزار می‌شود.لذا از دو عزیزی که به دور دوم انتخابات خواهند رفت و همچنین از ستادها و هواداران آنان می خواهیم رعایت قانون و اخلاق را داشته باشند.

دادستان کرمانشاه در پایان اضافه کرد: هر چه حضور مردم گسترده‌تر باشد قدرت نظام جمهوری اسلامی در مجامع سیاسی بیشتر دیده خواهد شد و از مردم شریف تقاضا دارم با حضور حداکثری خود این مؤلفه قدرت را رقم بزنند.