فرماندار کرمانشاه خبرداد:

فراهم نمودن شرایط حضور آسان افراد جانباز و معلول در جامعه

فرماندار کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم تا با مناسب سازی اماکن دولتی و معابر عمومی، شرایط حضور آسان تر افراد معلول در جامعه طی سال آینده فراهم شود.

فرماندار کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم تا با مناسب سازی اماکن دولتی و معابر عمومی، شرایط حضور آسان تر افراد معلول در جامعه طی سال آینده فراهم شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، “محمدرضا آمویی” در کمیته مناسب سازی اماکن دولتی و معابر عمومی کرمانشاه که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید بپذیریم جامعه ما به سمت سالمندی حرکت می کند و همین امر می طلبد که شرایط برای حضور آسان تر و ایمن تر افراد سالمند و معلول در جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که افراد جانباز و معلول برای حضور در ادارات و حتی برخی معابر عمومی سطح شهر کرمانشاه دارند، تصریح کرد: لازم است زمینه ای فراهم شود تا این افراد بدون مشکل و در کمال امنیت و سلامت بتوانند امورات و کارهای اداری خود را پیگیری کنند.

آمویی با بیان اینکه بسیاری از افراد جانباز و معلول به خاطر عدم مناسب سازی اماکن دولتی و معابر عمومی خانه نشین شده و دیگران کارهای آن ها را انجام می دهند، گفت: هرچند امروز خیلی از کارها را می توان در بستر فضای مجازی و به صورت الکترونیکی انجام داد اما نباید ما را از مسئولیتی که نسبت به این افراد داریم غافل کند.

فرماندار کرمانشاه خدمت رسانی به تمام افراد جامعه را وظیفه مسئولان و مدیران دانست و گفت: بر همین اساس مدیران شهری و ادارت دولتی موظف هستند که سال آینده تمام توان خود را برای حضور آسان افراد جانباز و معلول در جامعه و ادارات خود را فراهم کنند.

وی همچنین با قدردانی از اقدامات شهرداری در راستای مناسب سازی اماکن شهری برای افراد معلول و جانباز، گفت: انتظار می رود این نهاد مدنی برای بهسازی و مناسب سازی معابر اصلی در سال آتی تلاش بیشتری کند.

آمویی وجود برخی سدمعبرها در پیاده روها را یکی دیگر از مشکلات شهری کرمانشاه عنوان و خاطرنشان کرد: نمونه ای از این سد معبرها در اخیابان آیت الله جلیلی کرمانشاه به چشم می خورد که حتی راه رفتن برای افراد سالم را هم با مشکل مواجه کرده است.

فرماندار کرمانشاه در پایان گفت: مدیران هر کاری که می کنند باید رضایت خداوند را مد نظر قرار داده و بدانند که رضایت حق تعالی در گرو رضایت مردم است.