با حمایت های ویژه استاندار:

ناوگان ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه نوسازی می‌شود

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با حمایت ویژه دکتر محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، مبلغ ۲۰۰ ميليارد تومان برای نوسازی ناوگان ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تصویب شد.

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با حمایت ویژه دکتر محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، مبلغ ۲۰۰ ميليارد تومان برای نوسازی ناوگان ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، دکتر سیدشهرام کهریزی عصر روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که به ریاست دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه برگزار شد، عنوان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نقشی محوری و بسیار مهمی در مواقع اضطراری مانند حوادث غیرمترقبه و بحران های احتمالی مثل: سیل، زلزله و… دارد و در اینگونه مواقع همیشه به عنوان یک بازوی توانمند یاری دهنده و پشتیبان دستگاه های اجرایی و مدیریت بحران استان بوده است.

وی یادآور شد: مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تعداد ۴۸۱ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک دارد که میانگین عمر آن ها ۳۵ سال است و  بخش قابل توجهی از این ادوات، دچار فرسودگی شده‌اند و در دست تعمیر و یا زمین گیر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: متأسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه و شرایط اقتصادی موجود کشور، طی سال های اخیر امکان نوسازی این ناوگان برای استان امکان پذیر نبوده و در شرایط فعلی با مشکلات جدی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با رایزنی‌ها و پیگیری های صورت گرفته که طی هفته گذشته با مهندس امانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی داشتیم، مقرر شد در صورتی که استان ۲۰۰ میلیارد تومان برای امر بازسازی ناوگان ماشین آلات راهداری اختصاص دهد، وزراتخانه هم دو برابر این مبلغ یعنی ۴٠٠ میلیارد تومان اعتبار در اختیار  استان قرار خواهد داد.

کهریزی ادامه داد: خوشبختانه با حمایت ویژه استاندار جهادی و دغدغه مند کرمانشاه در نشست امروز شورای برنامه ریزی استان، مبلغ ۲۰۰ ميليارد تومان برای نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مصوب شد و در مجموع با ۶٠٠ میلیارد تومان، ان شاء الله بخش قابل توجهی از ماشین آلات اداره کل در سال‌جاری نوسازی می شود.

وی یادآور شد: در زمستان سال گذشته در منطقه اورامانات و شمال استان، شاهد بارش سنگین و کم نظیر برف بودیم که با کمک همین ماشین آلات فرسوده فعلی و با تلاش جهادی پرسنل تلاشگر راهداری، اجازه ندادیم مشکل خاصی برای مردم عزیزمان پیش بیاید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطرنشان کرد: نوسازی ماشین آلات راهداری، در واقع تقویت شورای مدیریت بحران استان برای مقابله حوادث غیر مترقبه و بحران ها می باشد.