نقش مهم صداوسیما و رسانه ها در ارتقاء احساس امنیت جامعه/ بازدیدهای هفتگی از محلات مختلف کرمانشاه به منظور احصا مشکلات

فرمانده انتظامی استان با اشاره به بهبود وضعیت احساس امنیت در جامعه از سوی مردم، گفت: صداوسیما و رسانه ها نقش بسیار مهمی در ارتقاء این احساس که مدت هاست کمرنگ شده برعهده دارند و امیدوارم آن ها مثل همیشه دلسوزانه پای کار آمده و با بازگو کردن اقدامات صورت گرفته کمک کنند مردم صبور و نجیب کرمانشاه امنیت فعلی را به خوبی احساس کنند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به بهبود وضعیت احساس امنیت در جامعه از سوی مردم، گفت: صداوسیما و رسانه ها نقش بسیار مهمی در ارتقاء این احساس که مدت هاست کمرنگ شده برعهده دارند و امیدوارم آن ها مثل همیشه دلسوزانه پای کار آمده و با بازگو کردن اقدامات صورت گرفته کمک کنند مردم صبور و نجیب کرمانشاه امنیت فعلی را به خوبی احساس کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاورد، سردار “مهدی حاجیان” در دیدار با مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز کرمانشاه اظهارداشت: نقش و اهمیت رسانه در دنیای امروزی بر کسی پوشیده نیست و پلیس با توجه به همین اهمیت تلاش کرده در تعامل با اصحاب رسانه و خبرنگاران اقدامات امنیت آفرین خود را اطلاع رسانی و زمینه های ارتقاء احساس امنیت را بیشتر از گذشته فراهم کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در کرمانشاه رسانه های اخلاق مدار و متعهد زیادی داریم که امیدوارم با توجه به جایگاهی که در میان مردم دارند برای ارتقاء احساس امنیت تلاش کرده و دلسوزانه مانند همیشه پای کار بیایند و با بازگو کردن اقدامات صورت گرفته توسط پلیس و دیگر دستگاه های اجرایی کمک کنند تا شهروندان استان امنیت فعلی را بهتر از همیشه به خوبی احساس کنند.

سردار حاجیان با قدردانی از تلاش های مدیران و خبرنگاران صداوسیما و تعامل بسیار خوبی که با مجموعه انتظامی دارند، گفت: همین تعامل و هم افزایی کمک خواهد کرد که مردم این استان به خوبی از اقدامات انجام شده مطلع و با کسب آموزش های لازم از برخی آسیب های اجتماعی نظیر سرقت و اعتیاد در امان بمانند.
رئیس پلیس استان کرمانشاه از اهتمام پلیس برای برقراری امنیت در جامعه خبر داد و گفت: ملاک ارزیابی عملکرد پلیس مردم هستند و اگر آن ها از این عملکرد رضایت داشتند می توانیم بگوئیم برای برقراری امنیت موفق عمل کرده ایم.
وی با بیان اینکه پلبس برای امنیت و آرامش مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، گفت: امروز پلیس جمهوری اسلامی خدمتگزار واقعی مردم است و به این خدمتگزاری هم افتخار می کند، کما اینکه در عمل هم ثابت کرده هدفی جز برقراری امنیت و آرامش برای شهروندان را ندارد.
سردار حاجیان با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد عده ای هنجارشکن امنیت مردم و جامعه را خدشه دار کنند، افزود: ماموران انتظامی با هر فرد هنجارشکن و قانون گریزی که با هر نیت و انگیزه ای بخواهد برای دیگران ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت کند و یا به اموال دیگران دست درازی نماید قاطعانه و قانون مدارانه برخورد خواهند کرد.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: زمانی که به کرمانشاه آمدم سرقت ها در این استان رشد ۱۵ درصدی پیدا کرده بود اما امروز خوشحالم که با افتخار اعلام کنم این رشد متوقف و به صفر رسیده است و تلاش می کنیم تا پایان سال روند سرقت ها به منفی هم برسد.
وی همچنین از دستگیری ۴ هزارو ۷۶۰ خرده فروش مواد مخدر و تحویل ۲ هزارو ۲۷۰ معتاد متجاهر به کمپ های ترک اعتیاد در ۶ ماه اخیر خبر داد و گفت: برخورد با عاملان اصلی ناهنجاری های اجتماعی در استان آغاز شده و با قدرت نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
سردار حاجیان بخش دیگری از وظایف پلیس را مربوط به حوزه ایجابی دانست، گفت: در این حوزه همکاران ما به عنوان ضابط قانون وارد عمل خواهد شد و در کنار دستگاه قضائی خواسته های مردم را از دستگاه های اجرایی مطالبه خواهد کرد.
عالیترین مقام انتظامی استان کرمانشاه گفت: پلیس نمی تواند بنشیند و نظاره گر مرگ هموطنان و همشهریان خود در حوادث جاده ای باشد بنابراین با شناسایی نقاط حادثه خیز از دستگاه های متولی می خواهد آن را اصلاح کند و اگر این اتفاق نیفتاد آنگاه هم آن دستگاه کم کار را به مردم معرفی و هم علیه آن اعلام جرم خواهد کرد.
وی با اشاره به جان باختن تعدادی از همشهریان کرمانشاهی در معابر دورن شهری طی روزهای اخیر، گفت: بر همین اساس مقرر شده هر هفته به همراه شهردار، معاون دادستان، مدیرعامل شرکت توزیع برق، نماینده استانداری و دیگر دستگاه های مسئول از محلات مختلف بازدید صورت گرفته و پلیس پس از احصاء نواقص، آن ها را به دستگاه های مختلف ارجاع و مدیران دستگاه ها نیز موظف هستند در اسرع وقت نسبت به رفع این نواقص اقدام کنند.
سردار حاجیان همچنین به آغاز طرح امنیت محله محور اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد قاطعانه با سارقان، مالخران، قاچاقچیان، خرده فروشان و معتادان متجاهر اجرا و طی ماه های اخیر خوشبختانه نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در طرح امنیت محله محور، پلیس به کمک و همراهی مردم نیاز دارد، گفت: همه ما در قبال شهر و استان خود مسئول هستیم و بدون شک اگر در تولید امنیت مداخله کنیم خیلی زود نتایج شیرین آن را هم احساس خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه پلیس کرمانشاه در حال پوست اندازی است و رویکردهای نوینی برای تامین امنیت مردم در دست اجرا دارد، گفت: اگر همه به پلیس کمک کنند قطعا شاهد امنیتی خواهیم بود که در کنار مردم طعم آن را خواهیم چشید.
سردار حاجیان در پایان بار دیگر از حمایت های اهالی رسانه و تعامل خوبشان با پلیس قدردانی کرد و گفت: ان شالله به زودی مردم کرمانشاه بیش از گذشته امنیت موجود را احساس خواهند کرد.
مدیرکل صداوسیما مرکز کرمانشاه نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش ها و زحمات سردار حاجیان فرمانده و کارکنان انتظامی استان، گفت: امروز خوشبختانه امنیت قابل قبولی در نقاط مختلف استان برقرار است که بخش اعظمی از آن ها حاصل تلاش های بی وقفه و شبانه روزی پلیس است.
سیدقدرت الله موسوی با اشاره به اقدامات خوب پلیس در سال جاری گفت: مردم امروز امیدوارتر از قبل شده اند چرا که می بینند ماموران پلیس چگونه با جانفشانی برای امنیت آن ها تلاش می کنند.