پتانسیل خوب آموزش و پرورش در بستر شاد برای مدیریت مصرف برق  

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش از پتانسیل خوبی در بستر شاد برای مدیریت و کاهش مصرف برق برخوردار است.

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش از پتانسیل خوبی در بستر شاد برای مدیریت و کاهش مصرف برق برخوردار است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، احسان مهدوی در نشست مشترک با مسوولان آموزش و پرورش استان اظهار داشت: آموزش و پرورش پتانسیل بسیار خوبی در زمینه مدیریت مصرف برق را داراست و بخصوص از طریق برنامه شاد می تواند کمک شایانی به کاهش مصرف برق نماید.

وی گفت: کشور ما دو برابر میانگین جهانی برق مصرف می کند و در چند سال گذشته برنامه هایی از طرف شرکت توانیر برای مدیریت مصرف برق در نظر گرفته شده است.

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان داشت: برنامه های وزارت نیرو و شرکت توانیر از ۱۵ خرداد ماه آغاز شده به طوری که در استان کرمانشاه نیز برنامه های مناسبی برای مدیریت مصرف برق تدوین شده است.

وی در ادامه گفت: در چند بخش به دنبال کاهش مصرف برق می باشیم که در بخش کشاورزی بر اساس ابلاغیه شرکت توانیر کلیه چاه های آب کشاورزی باید پنج ساعت(از ساعت۱۳ الی ۱۸) برق چاه خود را خاموش نمایند و از ۱۹ ساعت برق رایگان بهره مند شوند.

مهدوی گفت: در بخش اداری نیز کلیه سازمان ها و ادارات در ساعت اداری باید ۳۰ درصد مصرف خود را نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش دهند و در ساعات غیر اداری نیز این مقدار به ۷۰ درصد کاهش یابد که در غیر این صورت برق آنها قطع خواهد شد و در بخش صنایع نیز شهرک های صنعتی باید روز تعطیلی خود را از جمعه به روز غیر تعطیل انتقال دهند.

وی افزود: در بخش آموزش پرورش نیز به دنبال معرفی نماینده ای از سوی آموزش و پرورش برای انجام هماهنگی های لازم و تسهیل و پیاده سازی پویش مدیریت مصرف می باشیم تا برنامه های مدیریت مصرف در بستر شاد به مدارس ارائه شود.

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: این پویش با هدف فرهنگ سازی مصرف بهینه برق در میان دانش آموزان و والدین آنها انجام می شود.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: در سال گذشته ۵۸۰ هزار قبض برق مشمول پاداش خانگی شدند و حدود ۳۶ میلیارد تومان پاداش به مشترکین خوش مصرف اختصاص یافت و در سال جاری علاوه بر این پاداش جوایزی نیز برای مشترکین خوش مصرف در نظر گرفته شده است.

در ادامه فردین یاوری معاون پژوهش و توسعه منابع آموزش و پرورش استان کرمانشاه بر همکاری آموزش و پرورش با شرکت توزیع برق تاکید کرد و بیان داشت: برنامه شاد بستر مناسبی را برای آموزش و فرهنگ سازی دانش آموزان فراهم می کند.

وی گفت: امیدواریم با دریافت محتواهای مناسب و آموزشی و بارگذاری آنها در بستر برنامه شاد بتوانیم در مدیریت و کاهش مصرف برق بخصوص در بخش خانگی گام مناسبی برداریم.