از ابتدای سال‌جاری انجام شد:

پرداخت ۱۷۰ هزار فقره تسهیلات از سوی بانک قرض‌الحسنه “مهر ایران”  

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه، میزان منابع بانک قرض‌الحسنه مهر‌ایران در استان را، بیش از ۸۰‌ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این منابع سال گذشته ۵۲‌ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه، میزان منابع بانک قرض‌الحسنه مهر‌ایران در استان را، بیش از ۸۰‌ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این منابع سال گذشته ۵۲‌ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاورد آنلاین، محمدسیروان گرامی‌پرور در نشست خبری به مناسبت شانزدهمین سالگرد تاسیس این بانک در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۲۲ آذر‌ماه ۱۳۸۶ با سهامداری ۱۰ بانک افتتاح شد که طی این ۱۶ سال توانست خدمات شایانی در کل کشور و به تبع در استان کرمانشاه ارائه دهد.
گرامی‌پرور تعداد شعب این بانک در استان را ۲۱ شعبه فعال اعلام کرد و افزود: این تعداد شامل ۹ شعبه در شهرکرمانشاه و ۱۹ شعبه در شهرستان‌های دیگر است و جز شهرستان‌های دالاهو و کرند در تمام شهرستان‌ها، شعبه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دایر است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه تعداد مشتریان این بانک در استان را بیش از ۳۶۸‌ هزار نفر عنوان کرد وافزود: استقبال مردم از خدمات این بانک فراتر از انتظار است و تنها در سال گذشته ۶۵ هزار و۷۳۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان این بانک پرداخت شده است.
گرامی‌پرور اظهارداشت: همچنین این رقم در سال‌جاری به حدود ۱۷۰ هزار فقره رسیده است که بر اساس پیش‌بینی‌ انجام گرفته تعداد این تسهیلات تا پایان سال به ۲۰۰ هزار فقره نیز خواهد رسید.
گرامی‌پرور مبلغ تسهیلات پرداختی در استان طی سال گذشته را ۲۵ هزارو ۴۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مبلغ کل تسهیلات پرداختی در سال جاری چهار برابر شده و به ۹۶ هزارو ۲۵۶ میلیارد ریال رسیده است.
● پرداخت ۵ هزار و ۶۹۸ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بدون ضامن در استان 
وی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ هزار و ۶۹۸ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بدون ضامن برای مشتریانی که رتبه خوبی دارند در استان کرمانشاه پرداخت شده است.
گرامی‌پرور تصریح کرد: این بانک در طول سال‌های اخیر همواره بهترین عملکرد شبکه بانکی را در حوزه نسبت مطالبات به مصارف از خود بر جای گذاشته است و این شاخص در طول سال‌های اخیر درصد پایینی بوده که در نوع خود عملکردی بی‌نظیر به شمار می‌رود.
وی یکی از دستاوردهای مهم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، داشتن کمترین میزان مطالبات است که به دلیل قرض‌الحسنه بودن پرداختی‌ها و تعهد اخلاقی وام‌گیرندگان تنها ۴۳ صدم درصد از مطالبات این بانک در استان با تاخیر پرداخت می‌شود.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر‌ایران با اشاره به بانکداری الکترونیک در این بانک بیان داشت: تا هجدهم آذر‌ماه سال‌جاری ۳۸ هزار و ۵۶۹ فقره حساب آنلاین در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان افتتاح شده که این میزان نسبت به سال قبل که ۲۱ هزار‌ و ۳۸۳ فقره بود دوبرابر افزایش را نشان می‌دهد.
گرامی‌پرور همچنین تعداد پرونده‌های تسهیلات آنلاین تا هجدهم آذر‌ماه سال جاری را ۳۵ هزار و ۹۲۹ فقره عنوان کرد و گفت: این تعداد پرونده تسهیلات آنلاین نسبت به سال قبل که شش هزار‌و ۲۹۳ فقره بود است افزایش شش برابری داشته است.
 وی در ادامه اشاره‌ای به طرح‌های انجام شده در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران داشت و افزود: سال گذشته برای اولین بار از سفته الکترونیک به عنوان وثیقه در این بانک استفاده شد و تعداد ۲۸۰ فقره تسهیلات در استان پرداخت گردید و در سال جاری نیز تاکنون دو هزارو ۲۰۰ فقره تسهیلات با ضمانت سفته الکترونیک پرداخت شده است‌.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین از چند روز پیش نیز استفاده از چک الکترونیک در شعب فعال شده و مشتریان برای دریافت تسهیلات می‌توانند از چک سایر بانک‌ها نیز به عنوان وثیقه استفاده نمایند
محمدسیروان گرامی‌پرور افزود: در سال جاری ۵۷۳ فقره تسهیلات “ازدواج” به مبلغ بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان و ۴۶۹ فقره تسهیلات “فرزند‌آوری” به مبلغ بیش از ۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است.
وی اظهارکرد: در زمینه “اشتغالزایی” و پرداخت تسهیلات “تبصره ۱۸” نیز ۲۵۱ فقره تسهیلات به مددجویان کمیته‌امداد بالغ بر ۳۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، ۱۱۸ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به “بنیاد برکت”، ۲۳۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به “مددجویان بهزیستی” و ۱۷۹ فقره تسهیلات “مشاغل خانگی” به مبلغ ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر‌ایران در ادامه از سامانه جدید بانک با عنوان کیوبانک خبرداد و افزود: کیوبانک منجر به کاهش حجم کار شعب و جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان بانک در استفاده از خدمات بانک و بعنوان بستری برای ارائه خدمات هوشمند بانکی است که می‌تواند گامی نوین در عرصه خدمات غیرحضوری بانکی و مالی بردارد.
گرامی‌پرور با بیان اینکه این بانک به لیست بانک‌هایی که پرداخت حقوق و دستمزد سازمان‌ها را انجام می‌دهند، اضافه شده تصریح کرد: در همین راستا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با طرح “مهریار” توانسته است با انتقال حساب حقوق پرسنل سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف به این بانک با ارائه خدمات، گام‌های مؤثری برای رفع مشکلات اقتصادی این قشر بردارد.
وی افزود: علاوه بر بهره‌مندی حقوق‌بگیران از پوشش بیمه‌ای عمر مانده بستانکار سپرده به صورت رایگان، می‌توانند از محل معدل حساب خود نیز به صورت شخصی وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.
مدیریت شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه در پایان از رتبه پنجم این بانک در مجموعه شتاب‌های شبکه شاپرک در کشور خبرداد و گفت: تمامی تلاش ما در بانک قرض‌‌الحسنه مهر ایران این است که تسهیلات مورد نیاز مردم را با آسان‌ترین و کم سودترین روش ممکن در اختیارشان قرار دهیم و گوشه‌ای از مشکلات مالی آنها را مرتفع نماییم.