پيش بينی خروج ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی در اربعين ۱۴۰۳/ کار ساماندهى پارکينگ خودروها درحال انجام است

فرمانده انتظامی استان از آمادگی مرز خسروی برای استقبال و پذيرايی از زائران اربعين جهت سفر به کربلای معلی و عتبات عاليات خبرداد و گفت: پيش بينی می‌شود در ايام اربعين امسال شاهد خروج بيش از ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی باشيم.

فرمانده انتظامی استان از آمادگی مرز خسروی برای استقبال و پذيرايی از زائران اربعين جهت سفر به کربلای معلی و عتبات عاليات خبرداد و گفت: پيش بينی می‌شود در ايام اربعين امسال شاهد خروج بيش از ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی باشيم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، سردار “مهدی حاجيان” در جلسه قرارگاه اربعين انتظامی استان که با حضور رئيس قرارگاه اربعين فراجا در پايانه مرزی خسروی برگزار شد اظهارداشت: با مقايسه ميزان ترددهای ۲ سال گذشته متوجه می‌شويم که استقبال زائران از مرز خسروی و انتخاب اين پايانه برای حضور در مراسم اربعين رشد قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: در حالی که اربعين سال ۱۴۰۱ شاهد خروج ۲۴۸ هزار زائر از مرز خسروی بوديم اين رقم برای اربعين سال ۱۴۰۲ به ۴۶۸ هزار نفر افزايش يافت‌.

فرمانده انتظامی استان افزود: بر همين مبنا و با توجه به فراهم شدن امکانات زيرساختی و رفاهی گسترده تر برای اربعين امسال پيش بينی می‌شود در اربعين ۱۴۰۳ بالغ بر ۸۰۰ زائر از مرز خسروي عازم کربلاي معلي و عتبات عاليات شوند.

سردار حاجیان همچنين با بيان اينکه سال گذشته بيش از ۳۵۳ هزار زائر مرز خسروي را براي بازگشت به کشور انتخاب کردند، گفت: اين رقم در اربعين امسال قطعا افزايش خواهد داشت.

وي همچنين با اشاره به وجود ۵۸ گيت ۲ نفره در پايانه خسروي، تصريح کرد: اين آمادگي وجود دارد کخه تعداد گيت ها براي اربعين امسال به ۱۰۰ مورد نيز افزايش يابد.

سردار حاجيان در ادامه و با بيان اينکه کار ساماندهي پارکينگ خودروها نيز در حال انجام است، گفت: با توجه به افزايش حضور زائران در خسروي براي سفر به عتبات عاليات، پيش بيني جاي پارک براي ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو صورت گرفته است.

رئيس پليس استان کرمانشاه با بيان اينکه در مرز خسروي قابليت افزايش ظرفيت پارکينگ خودرو بيشتر از عدد اعلام شده نيز وجود دارد، گفت: تمامي پارکينگ ها ملزم به داشتن استانداردهاي لازم از جمله تجهيز به دوربين مدار بسته و بلوک بندي مشخص هستند.

وي همچنين از حضور بيش از ۱۸۰ تيم پليس راه و راهور در سطح محورهاي مواصلاتي استان خبر داد و گفت: ۶۳۸ کيلومتر از محورهای مواصلاتی استان توسط اين تيم ها تحت کنترل و پوشش ترافيکي قرار مي گيرد.

سردار حاجيان همچنين با اشاره به وجود ۱۰۰ دوربين در محورهاي محل تردد زائران اربعين از شناسايي ۶۴ نقطه حادثه خيز خبر داد و گفت: اين نقاط به مسئولان مربوطه معرفي و کار اصلاح و بهسازي آن ها در حال انجام است.

عاليترين مقام انتظامي استان کرمانشاه، پليس را مرکز خدمات رساني به زائران اربعين عنوان و در عين حال از مشخص بودن وظايف هر کدام از بخش هاي انتظامي خبر داد و گفت: با توجه به مشخص بودن شرح وظيفه هر کدام آن ها، تلاش مي کنيم تا اين وظايف به نحو احسن انجام و خدمات لازم به زوار ارائه شود.

وي ادامه داد: خوشبختانه شرايط براي ميزباني شايسته از زائران اربعين در استان فراهم است و آخرين هماهنگي ها نيز در حال انجام بوده تا ان شاالله بتوانيم امسال خدمات متفاوت تر و بهتري به زوار کربلا ارائه دهيم.

سردار حاجيان در پايان و با تاکيد بر تلاش پليس براي به کارگيري همه ظرفيت ها در ايام اربعين حسيني، خواستار همراهي همه دستگاه هاي اجرايي با پليس به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران اربعين شد و گفت: خدمت به زوار حضرت ابا عبدالله الحسين (ع ) وظيفه اي همگاني است و نياز است از هم اکنون اقدامات لازم صورت گيرد.