سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبرداد:

کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: اصلی ترین اهداف راهبردی و رویکرد ما؛ کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: اصلی ترین اهداف راهبردی و رویکرد ما؛ کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، سیدشهرام کهریزی گفت: اصلی ترین اهداف راهبردی و رویکرد ما؛ کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است که به همین منظور و با انجام برنامه ریزی و اهداف کارشناسی شده اقداماتی در این حوزه انجام شده است.
وی گفت: با کارشناسی های انجام شده، یکی از مواردی که بیشترین تلفات جاده ای را در سال های گذشته داشته است تردد راکبین موتورسوار درمحورهای روستایی و فرعی بوده که برنامه های گسترده‌ای در این خصوص انجام شد و ما توانسته ایم در ۶ ماهه اول سال‌جاری، تلفات جاده ای را در راه‌های روستایی و فرعی ۱۰۰ درصد کاهش دهیم و به صفر برسانیم.
کهریزی افزود: برای انجام این مهم، اقداماتی از جمله: برگزاری کلاس های آموزشی با محوریت رعایت قوانین و مقررات و اهداء کلاه ایمنی انجام شده و در ۹ ماهه گذشته سال‌جاری طرح ایمن سازی راکبین موتورسیکلت در روستاها و شهرستان ها بصورت مستمر درحال انجام است. تعداد ۵۸۶ کلاه ایمنی و ۲ هزار و ۳۴۴ برچسب ایمنی به راکبین موتور سیکلت اهداء و ۸۴۰ نفر ساعت نیز کلاس آموزشی برگزار شده است.
وی افزود: ارتقای ایمنی عابران پیاده، یکی دیگر از از اهداف راهبردی این اداره کل است که جامع هدف در طرح مدارس و دانش آموزان حاشیه راه ها بوده و در ۹ ماهه سال‌جاری، ایمن سازی فیزیکی ۴ مدارس حاشیه راه ها و آموزش ۱ هزار و ۹۵۰ نفر ساعت دانش آموزان حاشیه راه‌ها با برگزاری مسابقه و اهداء جوایز انجام شده است.
کهریزی در ادامه درباره دیگر اهداف راهبردی گفت: کاهش معضل خستگی در رانندگان با برگزاری و اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در راهدارخانه‌ها و مجتمع های خدمات رفاهی، بهبود رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با انتشار کتابچه، بروشور، تبليغات محیطی بیلبورد، انتشار موشن‌گرافی و اینفوگرافی در شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیمای استان کرمانشاه انجام شده که هدف اصلی؛ فرهنگ‌سازی رعایت قوانین و مقررات رانندگی است.
وی درباره ارتقای وضعیت ایمن شبکه راه های استان گفت: در حوزه ایمنی راه ها در ۹ ماهه سال‌جاری اقدامات مؤثر و گسترده ای انجام شده است که می توان گفت: این اقدامات در کاهش تصادفات و تلفات جاده ای نقش بسیار خوبی را ایفا کرده است و این اقدامات بخصوص در ایام پیک تردد زوار اربعین حسینی(ع) نمود داشت که تمامی زوار اربعین از وضعیت محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه بسیار خشنود و راضی بودند. اگر بخواهیم گوشه ای از این اقدامات را شرح دهیم می توان به نگهداری و ترفیع، تعمیر و نوکوبی ۷۹ کیلومتر گاردریل، نصب ۳۴ کیلومتر نیوجرسی، نصب ۱۲ هزار عدد تودلی، گل‌گارد و مسیرنما بر روی نیوجرسی ها و گاردریل ها، اجرای بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی در راه‌ها، نصب ۱۶ هزار و ۵۰۰ عدد تابلو اخطاری، انتظامی و علائم، ایمن سازی و آشکارسازی ۷۵ مورد دوربرگردان و دماغه ها، نصب ۱۸ هزار و ۵۰۰ عددرفلکتور در حاشیه بزرگراه‌ها، احداث ۱۶ کیلومتر روشنایی طولی جدید در نقاط پرحادثه و گردنه‌ها انجام شده است.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: ارتقای ایمنی دسترسی به شبکه راه‌ها از اهداف و رویکردهای بسیار مهم است، که در این خصوص می توان به رفع ۳۹ نقاط پر حادثه در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: طی ۹ ماهه سال‌جاری، ۳۱ نقطه مستعد حادثه، ۸ نقطه مصوب سال ۱۴۰۱ و نیز ۹ نقطه پرحادثه درحال انجام است.
سید شهرام کهریزی در پایان افزود: سامانه ۱۴۱؛ پل ارتباطی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با همشهریان عزیز است به نحوی که می توانند نظرات، پیشنهادها و انتقادهای خود را با ما در میان بگذارند تا در اولین فرصت نسبت به پاسخگویی اقدام شود.