کاهش ۲۰ درصدی سرقت های مهم در استان کرمانشاه/ اهمیت حفظ اقتدار پلیس در جامعه

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اقدامات همه جانبه پلیس برای کاهش و کنترل جرائم گفت: با مجموعه اقدامات صورت گرفته خوشبختانه روند رشد فزاینده سرقت ها در استان متوقف و طی ۸ ماه سپری شده از سال جاری نیز شاهد کاهش ۲۰ درصدی سرقت های مهم نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اقدامات همه جانبه پلیس برای کاهش و کنترل جرائم گفت: با مجموعه اقدامات صورت گرفته خوشبختانه روند رشد فزاینده سرقت ها در استان متوقف و طی ۸ ماه سپری شده از سال جاری نیز شاهد کاهش ۲۰ درصدی سرقت های مهم نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاورد آنلاین، سردار “مهدی حاجیان” در گردهمایی فرماندهان انتظامی و دادستان های استان که در قرارگاه انتظامی امام علی (ع) کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: خوشبختانه امروز شاهد همدلی، تعامل و هم افزایی خوبی میان مجموعه انتظامی و قضائی استان هستیم که این همدلی و انسجام به ارتقاء امنیت کمک زیادی کرده است.
وی همچنین بر افزایش فرهنگ عدالت طلبی در جامعه تاکید کرد و گفت: تلاش برای گسترش فرهنگ قانون گرایی، افزایش صلح و سازش و مشارکت بیشتر مردم در حوزه نظم و امنیت جامعه، موضوعاتی است که حتما باید از سوی پلیس و دستگاه قضائی جدی تر از همیشه دنبال شود تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.
سردار حاجیان با اشاره به تغییر مداوم رویکرد مجرمان در ارتکاب جرم، گفت: در این خصوص هم پلیس باید خود را به روز کند و هم دستگاه قضائی در صدور برخی احکام کیفری تجدید نظر و مجازات های بازدارنده تری را اعمال نماید.
رئیس پلیس استان با اشاره به مسئولیت پلیس در ۲ حوزه سلبی و ایجابی گفت: در حوزره سلبی همکاران پرتلاش ما در مجموعه انتظامی قاطعانه با مجرمان برخورد و علاوه بر تلاش در حوزه پیشگیری، بسیاری از جرائم را در سریعترین زمان ممکن کشف می کنند که در همین راستا و با مجموعه اقدامات صورت گرفته علاوه بر متوقف شدن روند فزاینده رشد سرقت ها، امروز شاهد کاهش ۲۰ درصدی سرقت های مهم نیز هستیم.
وی ادامه داد: در حوزه ایجابی هم پلیس به عنوان ضابط قانون، وظایف دستگاه های اجرایی را در راستای رفع و کاهش مشکلات مردم مطالبه و از آن ها می خواهد تا با انجام تکالیف و وظایف خود، شرایط ایمن تری را برای شهروندان ایجاد کنند.
سردار حاجیان گفت: در همین راستا بازدید میدانی از نقاط حادثه خیز شهر کرمانشاه با محوریت پلیس و همراهی دستگاه های اجرایی نظیر شهردار، معاون دادستان، روسای دستگاه های خدمات رسان و… آغاز شده  است و خوشبختانه در اولین بازدید نتایج خوبی نیز از جمله تصویب احداث پل هوایی، رفع تاریکی برخی معابر، نصب چراغ چشمک زن و … در بزرگراه امام خمینی (ره) و بزرگراه شهید سلیمانی به همراه داشت.
فرمانده انتظامی کرمانشاه افزود: انتظار می رود دستگاه قضائی و در راس این مجموعه رئیس کل دادگستری با همه توان از این طرح ابدایی پلیس حمایت و در صورتی که دستگاهی به دستورات پلیس بی توجهی کرد حتما برخوردهای لازم و قانونی با آن صورت گیرد.
وی همچنین خواستار برخورد جدی‌تر دستگاه قضائی با عاملان ناامنی جامعه از جمله افراد تیرانداز، خرده فروشان مواد مخدر و سارقان شد و گفت: به نظر می رسد قوانین موجود برای برخورد با چنین مجرمانی بازدارندگی لازم را ندارد و توقع می رود شدت مجازات این افراد افزایش یابد تا دیگر مرتکب جرم دوباره نشوند.
سردار حاجیان در عین حال بر افزایش حمایت مقامات قضائی از ماموران پلیس در ماموریت های مختلف تاکید کرد و گفت: هرچند تاکنون هم این حمایت ها وجود داشته است که جای قدردانی دارد.
عالیترین مقام انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، اقتدار پلیس را اقتدار جامعه دانست و گفت: هر قدر این اقتدار و صلابت بیشتر باشد شاهد امنیتی مضاعف تر و پایدارتر در جامعه خواهیم بود و بدون شک مجرمان جرائت ارتکاب جرم را پیدا نخواهند کرد.
وی گفت: امروز ماموران انتظامی از جان و دل برای امنیت شهر و جامعه خود تلاش می کنند و با وجوی که در برخی ماموریت ها حتی سنگ می خورند و دشنام می شنوند اما برای انجام ماموریت و وظیفه خود در راستای حفظ نظم و امنیت مردم، از تلاش دست برنمی دارند.
سردار حاجیان در پایان، پلیس را پناهگاه مردم معرفی کرد و گفت: من و همه همکارانم عهد کرده ایم آسایش خود را فدای امنیت و آرامش مردم کنیم و در این راه مقدس نیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.