رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه:

کم لطفی مسئولین کرمانشاه به رشته تیراندازی/ حداقل به ما وام بدهند تا بتوانیم اسلحه بخریم

  رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه از وعده های بی عمل و بی توجهی مسئولین استانی به رشته مدال‌آور تیراندازی انتقاد کرد و گفت: حداقل به هیات یا ورزشکارانمان وام هایی با سود کم بدهند تا بتوانند برای خود سلاح تهیه کنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین به نقل از ایسنا، آرش نیکبخت، امروز در […]

 

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه از وعده های بی عمل و بی توجهی مسئولین استانی به رشته مدال‌آور تیراندازی انتقاد کرد و گفت: حداقل به هیات یا ورزشکارانمان وام هایی با سود کم بدهند تا بتوانند برای خود سلاح تهیه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین به نقل از ایسنا، آرش نیکبخت، امروز در نشستی خبری، وضعیت تیراندازی کرمانشاه را به یک زمین چمن با داشتن بازیکنان خوب، اما بدون توپ تشبیه کرد و افزود: در حال حاضر ورزشکاران و سالن های ورزشی خوبی در تیراندازی کرمانشاه داریم، اما متاسفانه مشکل اصلی ما نداشتن سلاح است.

نیکبخت افزود: هرچند که در روایات دینی روی آموزش سه رشته ورزشی از جمله تیراندازی به فرزندان تاکید شده و از طرفی این رشته در المپیک ۴۵ مدال دارد، اما متاسفانه مسئولین استانی به این رشته کم لطفی می کنند و برای حل مشکل اصلی آن یعنی تامین سلاح حمایتی ندارند.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه تصریح کرد: اواخر سال گذشته نشستی را به منظور بررسی مشکلات این رشته با استاندار کرمانشاه داشتیم که ایشان هم قول دادند حدود پنج میلیارد تومان اعتبار را برای حل مشکل تجهیزات و سلاح تیراندازی اختصاص دهند، اما متاسفانه هنوز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود استاندار کرمانشاه به وعده خود برای کمک به رشته تیراندازی عمل کند، گفت: از سالهای گذشته حدود هفت قبضه سلاح متعلق به هیات داریم که همگی آنها مستهلک و خراب شده‌ و برای تعمیر به تهران ارسال شده اند، اما باتوجه به وارداتی بودن قطعات آنها و وجود تحریم هنوز تعمیر نشده اند.

نیکبخت عنوان کرد: از چند دستگاه سلاح هایی را به صورت امانت گرفته ایم و اکنون ورزشکاران ما با آنها تمرین می کنند. اگر این دستگاه ها بخواهند سلاح خود را پس بگیرند، دیگر هیچ سلاحی برای تمرین نداریم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر خرید هر قبضه سلاح برای این رشته حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد که هیات از پس خرید آن بر نمی آید و هر ورزشکاری هم توان خرید آن را ندارد.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه با ارائه پیشنهادی برای حل مشکل تامین سلاح این رشته در کرمانشاه گفت: اگر مسئولین استانی موافقت کنند که به هیات یا حتی به ورزشکاران این رشته وام هایی را با سود کم بدهند تا هیات یا خود ورزشکاران برای خرید سلاح اقدام کنند، باز هم می تواند در حل این مشکل کمک کننده باشد.

● کرمانشاه میزبان لیگ منطقه ای تیراندازی می شود

وی در بخش دیگری از سخنانش از میزبانی کرمانشاه در برگزاری رقابت های لیگ منطقه ای تیراندازی در دی ماه هم خبرداد و گفت: این رقابت ها در بخش آقایان با حضور هفت تیم از پنج استان منطقه غرب کشور طی روزهای ششم و هفتم دی ماه به میزبانی سالن شهید یاری کرمانشاه برگزار خواهد شد.

نیکبخت با بیان اینکه این رقابت ها در دو رشته تفنگ و تپانچه بادی خواهد بود، افزود: طبق برنامه ریزی فدراسیون، تیم اول هر منطقه به رقابت های لیگ دسته اول تیراندازی کشور راه پیدا می کند و سه تیم اول لیگ دسته اول هم به لیگ برتر خواهند رفت.

وی تاکید کرد: در بخش بانوان هم یک تیم از کرمانشاه قرار است در رقابت های لیگ منطقه ای تیراندازی شرکت کند که میزبانی آن به خوزستان واگذار شده است.

● سالن شهید طهماسبی احیاء می شود

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه در ادامه در خصوص آخرین تلاش ها برای نجات سالن تیراندازی شهید طهماسبی از رکورد هم گفت: حدود هفت سال قبل این سالن در حالی که هنوز تکمیل نشده بود افتتاح شد، اما باتوجه به نواقصی که داشت، امکان استفاده از آن فراهم نشد.

وی ادامه داد: متاسفانه طی چندسال گذشته نزدیک به سه میلیارد تومان تجهیزات و تاسیسات موجود دراین سالن واقع در مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) به سرقت رفته و عملا به یک سالن متروکه تبدیل شده، لذا طی ماه های گذشته برنامه ریزی های خود را برای احیاء و بازسازی دوباره آن در دستور کار قرار دادیم.

نیکبخت تاکید کرد: به این منظور قرار شد که با همکاری بخش خصوصی سالن شهید طهماسبی را از شرایط بغرنج کنونی خود خارج کرده و حتی طی برنامه ریزی انجام شده می خواهیم تا دهه فجر یک دوره مسابقات همگانی تیراندازی و مسابقات قهرمانی استان را در آن برگزار کنیم.

● سایت اهداف پروازی کرمانشاه همچنان در کُما!

وی در ادامه به سالها بلاتکلیفی پروژه سایت اهداف پروازی کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در دهکده المپیک واقع شده و در حال حاضر هم تنها ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه با تاکید براینکه ورزشکاران اهداف پروازی کرمانشاه به این سایت نیاز جدی دارند، عنوان کرد: در منطقه غرب کشور هیچ سایت اهداف پروازی وجود ندارد و در صورتی که سایت دهکده المپیک راه اندازی شود می توانیم قطب این رشته باشیم و میزبانی مسابقات مختلفی را برعهده بگیریم.

به گفته این مسئول، تکمیل سایت اهداف پروازی کرمانشاه حدود شش میلیارد تومان اعتبار می خواهد، اما امسال هیچ اعتباری به آن تزریق نشده است.

وی در ادامه گفت: باتوجه به ظرفیت هایی که در این رشته داریم، به منظور اینکه ورزشکاران ما در این رشته بتوانند تمرینات خود را پیش ببرند، با یکی از باشگاه های ورزشی استان تفاهم نامه ای را منعقد کرده ایم و به آنها تجهیزات هم داده ایم تا ورزشکاران ما هفته ای دوبار از فضای این باشگاه برای تمرینات خود استفاده کنند.

● ملی پوشان دیگر استانها می‌خواهند برای کرمانشاه مسابقه بدهند

نیکبخت در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به حمایت های خوبی که هیات تیراندازی کرمانشاه از  ورزشکاران این رشته دارد، عنوان کرد: امسال تلاش شد تا بگونه ای از ورزشکاران ملی پوش خود حمایت کنیم. حتی ملی پوشانی از دیگر استان ها هم درخواست کرده اند تا برای کرمانشاه مسابقه بدهند.

وی افزود: در این راستا، آقای وحید گلخندان از استان فارس برای مسابقات قهرمانی کشور به اسم کرمانشاه در این مسابقات شرکت کرد.

به گفته این مسئول، رسول عفتی و لعیا محمدی دو ورزشکار ملی پوش دیگر کرمانشاه در رشته تیراندازی هستند که در مسابقات قهرمانی کشور در بخش انفرادی هر دو سوم شدند.

● رشته تیراندازی به ۶ روستای کرمانشاه کشیده می شود

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه در ادامه به رویکرد فدراسیون برای توسعه رشته تیراندازی در روستاها هم اشاره کرد و افزود: در این راستا فدراسیون تجهیزات لازم را برای راه اندازی این رشته در سه روستا در شهرستان های سرپلذهاب، اسلام  آبادغرب و  دالاهو در اختیار استان قرارداده و ما هم با همکاری هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در حال راه اندازی تیراندازی در این سه روستا هستیم.

وی تاکید کرد: طبق قولی که رئیس فدراسیون در بحث تامین تجهیزات داده، تا پایان سالجاری می توانیم در سه روستای دیگر هم این رشته را راه اندازی کنیم.

● هدف گذاری برای ۱۰۰۰ بیمه شده ورزشی در تیراندازی کرمانشاه

نیکبخت که از تابستان امسال ریاست هیات تیراندازی استان را بدست گرفته و پیش از آن به مدت هفت ماه سرپرستی هیات را برعهده داشت، افزود: طی این مدت تلاش شد تا برای رشد و توسعه تیراندازی کرمانشاه، برنامه های مختلفی اجرا شود که از جمله آن میزبانی اردوی تیم ملی به مدت ۱۰ روز و برگزاری دوره مربیگری کشوری درجه یک تیراندازی در کرمانشاه بود.

وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته این رشته در کرمانشاه را در سال گذشته حدود ۷۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: این آمار اکنون به حدود ۹۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و بنا داریم تا پایان سال آن را به هزار نفر برسانیم.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه در ادامه در خصوص شهرستان های فعال این رشته هم عنوان کرد: برای راه اندازی رشته تیراندازی در سطح شهرستان ها تنها مشکل سلاح را داریم، موضوعی که در خود مرکز استان هم دست به گریبان آن هستیم.

● احتمال اضافه شدن چند رشته جدید به تیراندازی

وی در ادامه از تلاش فدراسیون برای افزایش تعداد رشته های زیرمجموعه اش خبر داد و گفت: در حال حاضر برخی از رشته های تیراندازی مانند تیراندازی لیزری، psp و … زیرمجموعه فدراسیون نیستند و اگر این رشته ها که جنبه تفریحی دارند، اضافه شوند، باعث تحولی در هیات های ورزشی شهرستان ها خواهد شد.

نیکبخت خاطرنشان کرد: این رشته ها می تواند در بحث درآمدزایی به هیات های تیراندازی کمک زیادی کنند و تحول خوبی را در این رشته بوجود آورند.