۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۱۱۷ دستگاه سامانه هوشمند جاده‌ای جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۱۱۷ دستگاه سامانه هوشمند جاده‌ای جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، سیدشهرام کهریزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با اشاره به در دست اجرا بودن راه‌اندازی ۱۱۷ سامانه هوشمند در محورهای مواصلاتی کرمانشاه، گفت: با راه‌اندازی این سامانه‌های جدید، تعداد کل سامانه‌های هوشمند جاده ای در کرمانشاه به ۲۹۸ مورد خواهد رسید.

وی ادامه داد: بنا داریم ۳۷ سامانه هوشمند نظارت تصویری را به ۳۳ دوربین فعال پایش تصویری اضافه کنیم که در مجموع ۷۰ سامانه هوشمند نظارت تصویری بصورت شبانه روزی تردد در محورهای استان کرمانشاه را رصد خواهند کرد.

کهریزی گفت: نظارت مستقیم و مستمر بر وضعیت جاده‌ها در راستای کنترل ترافیک و اطلاع‌رسانی برخط از آخرین وضعیت راه‌ها به کاربران جاده‌ای برای افزایش ایمنی سفر از جمله اهداف هوشمندسازی جاده‌ها است.

وی درباره دیگر سامانه های هوشمند جاده ای استان کرمانشاه گفت: ۱۴ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور به ۵۲ سامانه اضافه خواهد شد و در مجموع ۶۶ سامانه ثبت تخلفات و ۲۶ سامانه هوشمند راه‌اندازی کنیم تا سامانه های تردد شمار به ۱۲۲ سامانه برسد.

کهریزی همچنین از راه اندازی ۴۰ سامانه هوشمند عکس‌برداری برای اولین بار در محورهای مواصلاتی کرمانشاه خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه یادآور شد: با راه‌اندازی این سامانه‌های جدید، در بخش سامانه‌های نظارت تصویری رشد ۱۱۲ درصدی و در سامانه‌های تخلفات عبور و مرور و سامانه‌های تردد شمار نیز رشد ۲۷ درصدی را شاهد خواهیم بود.

کهریزی از تلاش برای راه‌اندازی همه آنها تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: قطعا تعدادی از این سامانه‌های هوشمند تا قبل از ایام اربعین جهت تسریع در تردد زوار اربعین حسینی (ع) راه‌اندازی می‌شود.

وی از تاثیر سامانه‌های هوشمند در کنترل تردد در محورها یاد کرد و افزود: هر چقدر تعداد این سامانه‌ها بیشتر باشد، تخلفات جاده‌ای و به تبع آن میزان تصادفات و حوادث رانندگی کاهش خواهد یافت.

سید شهرام کهریزی در پایان خاطر نشان کرد: تصویر دوربین‌های سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در اپلیکیشن و سایت ۱۴۱ برای همه هموطنان قابل رؤیت است و هموطنان می‌توانند جهت مدیریت سفر خود از این تصاویر و سایر قابلیت‌های سامانه ۱۴۱ استفاده کنند.