۱۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در میان‌دربند کرمانشاه مسدود شد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از انسداد ۱۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در منطقه میان دربند کرمانشاه خبرداد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از انسداد ۱۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در منطقه میان دربند کرمانشاه خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، حمیدرضا کریمی امروز (نهم بهمن‌ماه)، بااشاره به تشدید برخورد با حفر چاه های غیرمجاز در کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به کاهش شدید بارندگی ها، پیش بینی می شود که تابستان سخت آبی را برای استان پیش رو داشته باشیم.
وی افزود: در این شرایط، باید تا حد امکان بستری را فراهم کنیم که منابع آبی زیرزمینی استان تا حدودی حفظ شود تا در آینده با چالش های جدی تر مواجه نشویم.
دادستان کرمانشاه تصریح کرد: به این منظور، دستگاه های ذیربط مکلف خواهند بود که نسبت به شناسایی چاه های غیرمجاز در سطح استان اقدام کنند تا پس از طی فرآیندهای قضایی دستور انسداد آنها را صادر کنیم.
وی با بیان اینکه طی چندماه اخیر اقدامات خوبی برای مقابله با چاه های غیرمجاز در سطح استان انجام گرفته، گفت: در این مدت تنها در منطقه میان دربند کرمانشاه طی سه مرحله عملیات ۱۳۵ حلقه چاه غیرمجاز به عمق تقریبی حداقل ۵۰ متر و حداکثر ۱۲۰ با دستور قضایی مسدود شد.
کریمی یادآورشد: این تعداد چاه غیرمجاز در پنج روستای قاقلستان، تپه لری، تاسوره جان، احمدآباد علیا و احمدآباد سفلی حفر شده بودند که به منظور صیانت از آبهای زیرزمینی آنها را مسدود کردیم.