مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشور:

۲.۷ میلیون نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان هستند/ عضویت ۱۲۰ هزار کرمانشاهی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

همایش «بیمه اجتماعی، حق همگانی» صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار کرمانشاه و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور برگزار شد.

همایش «بیمه اجتماعی، حق همگانی» صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار کرمانشاه و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین غفوری؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این همایش اظهارداشت: هموطنان عزیز و ارجمند ما که در روستاها و فضاهای عشایری حضور دارند نفش مهمی در تولید محصولات کشاورزی و دامپروری و از همه مهمتر دفاع از این مرز و بوم دارند و انصافا فعالیت آنها در بخش امنیت غذایی و امنیت مرزی کشور نقشی بسیار اثرگذار و قابل تحسین است.
در ادامه مصری؛ نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار و اهمیت صندوق بیمه احتماعی در سطوح مختلف جامعه گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، خدمات مختلفی را در راستای پوشش دهی همگانی بیمه ای به عشایر، روستاییان و کشاورزان ارائه می کند.
وی افزود: دولت کارفرمای بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است و این صندوق به عنوان یکی از ۱۸ صندوق بيمه‌گر ‏در کشور به شمار می‏رود که دولت به عنوان کارفرمای افراد تحت پوشش این صندوق، حدود ۷۰ درصد سهم حق بیمه افراد بیمه‏ شده این صندوق را پرداخت می‏ ‏کند و بیمه‏ شدگان نیز حدود یک سوم سهم حق بیمه را پرداخت می‏کنند.
وی همچنین از امکان پرداخت حق بیمه ۵۰ درصدی دولت برای رانندگان و بیش از ۹۰ درصدی برای کارگران روزمزد خبرداد وگفت: این نظام بیمه ای باعث می‌شود که ریزش به سمت نهادهای حمایتی کاهش یابد و افراد بتوانند تا زمانی که توانایی دارند با پرداخت مبالغی کم و حمایت دولت برای آینده خود دغدغه کمتری داشته باشند.
مصری یکی از مزایای مهم در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را انتقال سوابق بیمه‌ای بیمه‏ شدگان این نهاد با دیگر سازمان‏ها و صندوق‏های بیمه گر عنوان کرد و گفت: البته مهم‏ترین مزیت این نوع بیمه به‌ ‏صرفه و اقتصادی بودن نوع بیمه به دلیل حمایت دولت از جامعه کشاورزان، روستاییان و عشایر است.
محمدطیب صحرایی؛ استاندار کرمانشاه هم دراین همایش بر توجه به رفاه‌ و معیشت آحاد جامعه تاکید کرد و افزود: بیمه یکی از ضرورت‌های زندگی امروز است که با توجه به نیازهای موجود در فضای جامعه به ضرورت قطعی تبدیل شده است.
صحرایی با بیان اینکه روستائیان و عشایر همیشه در خط مقدم تولید و دفاع از نظام و انقلاب بوده اند گفت: ما برای خدمت رسانی به مردم شریف چه در شهر، روستا و محیط‌های عشایری حد پایانی قائل نیستیم.
وی تصریح کرد: آنچه که موهبت است وبه واسطه انقلاب اسلامی به مردم عزیز تقدیم شده و در قانون اساسی تاکید شده و در قوانین موضوعه کشور نهادینه شده است باید روز به روز گسترده تر، عمیق تر واثر گذارتر در خدمت مردم شریف باشد.
استاندار کرمانشاه یکی از موهبت‌هایی که به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی به مردم هدیه شده است را توجه به رفاه و آسایش آنها دانست و افزود: در حال حاضر با تلاش جمعی و همراهی مردمی، استان کرمانشاه در پوشش همگانی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و در تعداد بیمه شده‌های فعال نیز رتبه دوم کشور را داریم.
در ادامه بیت‌الله برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به تشکیل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از سال ۱۳۸۴ اظهارداشت: این صندوق با هدف خدمات‌رسانی بیمه‌ای به کشاورزان، روستاییان و عشایر راه‌اندازی شده است و امیدواریم بتواند نقش مهمی در خدمت‌رسانی بیشتر به این جامعه تولیدکننده داشته باشد.
برقراری با بیان اینکه هدف ما گسترش چتر بیمه‌ای در کشور است گفت: درحال حاضر دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شامل بیمه شده فعال، بیمه شده غیرفعال، مستمری‌بگیرو.‌.. در کشور تحت پوشش این صندوق هستند ودر تلاش برای جذب حداکثری کشاورزان، روستائیان و عشایر هستیم و می خواهیم ضریب پوشش بیمه ای این قشر مولد را بالا ببریم.
وی ماموریت اصلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را گسترش عدالت اجتماعی عنوان کرد ‌و افزود: بیمه یکی از ارکان توسعه کشور به شمار می رود و امیدواریم با زیر پوشش بیمه رفتن کشاورزان، روستائیان و عشایر شاهد تحقق بیشتر عدالت اجتماعی باشیم.
برقراری از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان یک صندوق جوان و پویا یاد کرد و گفت: در تلاشیم این صندوق را به عنوان برترین صندوق بیمه ای کشور مطرح کنیم.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از دریافت مستمری ۱۸۴ هزار خانوار صندوق بیمه روستاییان و عشایری کشور خبرداد و گفت: در حال حاضر از مجموع ۱۸۴ هزار نفر بازنشسته این صندوق، برخی ایام بازنشستگی را سپری و بخشی فوت کرده و بازماندگان آنها مستمری می گیرند و برخی نیز از کارافتاده هستند.
برقراری همچنین از افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان روستایی در سال جاری خبرداد و با تاکید بر اینکه افزایش حقوق بازنشستگان در دولت سیزدهم اتفاق افتاده و در طول سنوات گذشته بی سابقه بوده است گفت: امسال حقوق بازنشستگان این صندوق را ۲۵ درصد افزایش دادیم و سال گذشته نیز ۴۳ درصد حقوق بازنشستگان این صندوق افزایش پیدا کرده بود.
وی سن بازنشستگی این صندوق را ۶۵ سال عنوان کرد و اظهارداشت: اگر کسی در سن ۵۰ سالگی بخواهد عضو صندوق شود در سن ۶۵ سالگی با ۱۵ سال سابقه بازنشسته می شود و کسانی که از دوران جوانی در این صندوق بیمه می شوند به تناسب سنشان سنوات بیشتری دریافت می کنند.
برقراری با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر جزو پایدارترین صندوق‌های بیمه‌ای کشور است اظهار کرد: باید منحنی عمر صندوق را مدام تحلیل کنیم و در راستای پایداری بیشتر صندوق تلاش کنیم.
وی با اشاره به مثبت بودن تراز صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، گفت: تلاش می کنیم تا با برنامه ریزی برای مثبت ماندن تراز بیمه ای صندوق،  پویایی آن را حفظ کنیم.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه حدود ۱۰ میلیون نفر در کشور واجد شرایط زیر پوشش بیمه رفتن هستند افزود: در طول دو سال اخیر حدود ۷۰۰ هزار بیمه شده جدید به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه شده اند که این میزان جذب معادل ۵۶ درصد جذب افراد در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.
برقراری در ادامه اشاره ای هم به موفقیت آمیز بودن اجرای طرح بیمه تکمیلی برای اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سه استان همدان، آذربایجان شرفی و اصفهان داشت و گفت: برنامه ریزی کرده ایم در سال ۱۴۰۳ همه مستمری بگیران صندوق را زیر پوشش بیمه تکمیلی ببریم.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در پایان تصریح کرد: سوابق در این صندوق قابل انتقال به سایر صندوق های بیمه ای است یعنی شخصی  که در این صندوق عضو شده می تواند سوابقش را به تامین اجتماعی ببرد و اگر کسی بیمه تامین اجتماعی دارد می تواند سوابقش را به این صندوق انتقال دهد.
محسن رشیدی اقدم؛ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه نیز در این همایش اظهارداشت: ۶۷ درصد جامعه هدف استان کرمانشاه را توانستیم تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ببریم که در خصوص ضریب نفوذ بیمه توانستم رتبه اول کشور را کسب کنیم.
وی با بیان اینکه در بحث بیمه شده فعال نیز، بیش از ۴۵ درصد بیمه شدگان استان بیمه شده فعال هستند افزود: استان کرمانشاه ۱۲۰ هزار بیمه‌شده صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دارد که اکنون ۵ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری‌بگیر این صندوق در استان هستند.
در پایان این مراسم از کارگزاران برتر و جمعی از مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تقدیر شد.