ابر پروژه جهاد آبرسانی در استان کرمانشاه بزودی وارد مدار می‌شود

مجتمع آبرسانی" تراب " با ۲۵ روستا قبل از تنش آبی تابستان امسال وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

مجتمع آبرسانی” تراب ” با ۲۵ روستا قبل از تنش آبی تابستان امسال وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، محمدی مجری طرح آبرسانی روستایی آبفای استان، سرهنگ خزایی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان، صفوی مدیر آبفای شهرستان اسلام آباد غرب از روند پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه آبرسانی مجتمع “تراب” اسلام آباد غرب بازدید کردند.
محمدی طی بازدیدی که از تمامی جبهه های کاری پروژه انجام شد، گفت: کارهای باقیمانده این پروژه از جمله لوله گذاری خط پمپاژ به طول ۱۰۰۰ متر از بیگرضایی تا داربادام در اسرع وقت اجرا و آب سالم از این خط به مخزن داربادام و متعاقباً به شهر سرمست انتقال می یابد.
وی افزود: مجتمع تراب یکی از ابر پروژه های آبرسانی در حوزه محرومیت زدایی با همکاری بسیج سازندگی استان معین قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام با ۲۵ روستا و شهر سرمست در دست اجرا است که تاکنون روستاهای “امیرآباد” و “تراب” آن وارد مدار بهره برداری شده اند.
محمدی عنوان کرد: تاکنون در این مجتمع سه حلقه چاه عمیق حفرشده، ۱۳ باب مخزن و دو ایستگاه پمپاژ ساخته شده و بیش از ۶۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.
مجری طرح آبرسانی روستایی شرکت آبفا در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید دکتر داودی مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه، پروژه به صورت جهادی در چندین فاز اجرایی فعال است و قبل از تنش آبی تابستان سال جاری، شهر سرمست و روستاهای مسیر آبرسانی و وارد مدار بهره برداری خواهند شد.