معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه خبرداد:

اجرای ۸۲۲ طرح اشتغالزایی با تحقق ۱۰۴ درصدی تعهد در کرمانشاه

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه گفت: ۸۲۲ طرح مشاغل خانگی در این شهرستان به ثبت رسیده و برای ۷۸۵ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.


معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه گفت: ۸۲۲ طرح مشاغل خانگی در این شهرستان به ثبت رسیده و برای ۷۸۵ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، شهاب الدین شفیعی امروز در اولین کارگروه اشتغال شهرستان کرمانشاه که امروز در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برگزار شد، ضمن تبریک پیشاپیش عیدسعیدفطر و تاکید بر تحقق شعار سال “جهش تولید با مشارکت مَردم”، اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا به امروز ۸۲۲ اشتغال خانگی با اعتبار ۹۳۲ هزار و ۸۳۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه ادامه داد: تعداد اشتغال ایجادی در سال ۱۴۰۲ در شهرستان کرمانشاه مطابق سامانه رصد بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۳ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: طبق آمار سامانه رصد (ثبت اشتغال ایجادی دستگاه های اجرایی) در این شهرستان بیش از ۱۰۴ درصد به تعهدات خود در حوزه اشتغال عمل کردیم.

معاون کارگروه اشتغال شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده توسط ۲۹ دستگاه اجرایی است، گفت: بیشترین اشتغالزایی مربوط به اداره صنعت و معدن با رقم ۴ هزار و ۵۱۷ نفر و سپس کمیته امداد با ارقام ۲ هزار و ۲۹۲ نفر و بهزيستی با یک هزار و ۱۵۴ نفر می‌باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه منابع پرداختی مختلفی از جمله بانک عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان خدمات ارائه می‌دهند، افزود: در شهرستان کرمانشاه تا امروز از محل اعتبارات جز ۴ بند ب، تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۲ از مبلغ سهمیه ۴۳۷ میلیارد تومانی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای اشتغالزایی مددجویان این نهاد تاکنون ۳۱۵ میلیارد تومان جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.

شفیعی ضمن قدردانی از بانک‌های عامل و تعدادی از دستگاه های اجرایی که تعامل خوبی با مددجویان و متقاضیان دارند، عنوان کرد: در بحث مشاغل خانگی برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگ و ارشاد در رسته‌های مختلف تولیدی فعالیت خوبی انجام شده است.

وی گفت: در رسته های صنایع دستی شامل گیوه دوزی، گلیم بافی، سراجی سنتی (چرم دوزی)، احجام چوبی ایجاد اشتغال شده، افزود: رسته تولیدات کشاورزی نیز مشاغل: دامپروری و شیلات شامل پرورش دام و طیور، پرورش آبزیان، تولیدات قارچ خوراکی، بسته بندی گیاهان دارویی، بسته بندی محصولات باغی و… اشتغالزایی داشته است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان به ایجاد اشتغال در رسته فعالیت های تولیدی (صنعت و خدمات) شامل: قالیبافی، خیاطی، مونتاژ کار لوازم الکترونیکی، عروسک سازی و… اشاره و بیان کرد: در رسته فعالیت فرهنگی و هنری نیز مشاغلی از قبیل تصویرگری، طراحی هنری، گرافیست، طراحی  دکوراسیون داخلی، برنامه نویسی نرم افزاری و… اشتغال آفرینی داشته‌ایم.

وی از آمار گزارش تسهیلات جز ۳ بند ب، تبصره ۱۸ قانون بودجه تا تاریخ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ در زمینه اشتغالزایی خبر داد و گفت: تاکنون از مجموع چهار هزار و ۱۵۸ طرح ثبت نام شده در سامانه تعداد ۲ هزار و ۸۰۴ طرح با اعتبار سه هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال و اشتغال پیش بینی شده و سه هزار و ۱۳۹ نفر به بانک‌ها معرفی شدند، که تاکنون از این تعداد ۸۰۹ طرح با اعتبار یک هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال در زمینه اشتغال به ۸۳۱ نفر پرداخت شده است.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در شهرستان کرمانشاه تاکنون تعداد ۳۸ طرح با اعتبار ۳۰۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی پیش بینی شده ۹۵ نفر به بانک معرفی شد، که از بین آن ۳۵ طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۶ نفر این تسهیلات پرداخت شده است.