مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:      

مرحله سوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۸ فروردین آغاز می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه مرحله دوم طرح فجرانه الکترونیک در حالی تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد، گفت: مرحله سوم طرح کالابرگ فجرانه  الکترونیکی از ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه مرحله دوم طرح فجرانه الکترونیک در حالی تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد، گفت: مرحله سوم طرح کالابرگ فجرانه  الکترونیکی از ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، مختار احمدی، با اعلام این خبر که مرحله سوم یارانه طرح فجرانه از ۱۸ فروردین آغاز می شود، گفت: در این طرح «شرط ۲۰۰ هزار تومان حداقل خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی مشمولان به ازای هر نفر از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: در نرحله اول طرح که در سال ۱۴۰۲ شروع شد، با استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی، یارانه دهک‌های یک تا ۳ درآمدی به ۵۲۰ هزار تومان و یارانه دهک‌های چهارم تا هفتم درآمدی به ۴۲۰ هزارتومان افزایش می‌یافت.

احمدی اضافه نمود: برای استفاده از این طرح، دولت شبکه ملی اعتبار (شما) را بر اساس هر کدملی راه‌اندازی کرد تا با استفاده از آن، سرپرستان خانواده بتوانند مانده اعتبار یارانه خود را مشاهده کنند و همچنین از موقعیت مکانی ۲۱۱ هزار در سراسر کشور و ۳ هزار و ۵۰۰ فروشگاه‌ در استان کرمانشاه متصل به طرح و لیست اقلام مطلع شوند.

احمدی افزود: در مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی، طبق اطلاعیه وزارت رفاه، «طرح فجرانه» یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران) با قیمت‌های مبنا سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه التفاوت قیمت سبد مبنا سال ۱۴۰۱ با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، ادامه داد: قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

وی اضافه نمود: اعتبار جدید تحت عنوان یارانه فجرانه (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار مشمول طرح به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

احمدی با بیان اینکه مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود، اظهار نمود: خانوارها می‌توانند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید کند و امکان جا به جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نیست و به عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد.

شماره تلفن پاسخگو

طبق اعلام وزارت کار، شماره تلفن «۶۳۶۹» برای اعلام شکایت و انتقاد از محل‌های اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی (یعنی فروشگاه‌ها) تعیین شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آدرس تمامی فروشگاه ها می توانید به سامانه شما به آدرس https://shoma.sfara.ir/مراجعه فرمایید